Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Středa 24. 2. 2021 svátek má Matěj, Matyáš

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
News
2
Vojtěch Vanda
19. srpen 2020, 16:14
Čas čtení: 1:35

Zpřísnění pravidel pro nošení roušek: Budou se nosit v kadeřnictvích i restauracích

Pravidla pro nošení roušek od 1. září se zpřísňují.

Vojtěch Vanda
19. srpen 2020, 16:14
Čas čtení: 1:35
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Vláda v čele s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem ohlásila, že se od 1. září budou muset vrátit na naše obličeje ústenky. Avšak ještě předtím, než původní nařízení přišlo v platnost, se podmínky zpřísňují. Jak uvedl ministr Vojtěch na tiskové konferenci, kromě veřejných uzavřených prostor zdravotnického typu nebo městské hromadné dopravy bude nutné nosit roušky i například v kadeřnictví nebo v restauraci

 

 

Ministr zdravotnictví už v pondělí ohlásil nová opatření proti nemoci Covid-19, která od konce února terorizuje celý svět. V rámci příprav na druhou vlnu nákazy, která má přijít s podzimním ochlazením a příchodem dalších obvyklých respiračních nemocí, se rozhodlo, že se budou muset na naše ústa a nosy vrátit ústenky

 

 

„Nošení roušek je základní nástroj pro zamezení nemoci. Povinnost nošení roušek je pro nás jedním z klíčových preventivních opatření,“  zopakoval i na dnešní tiskové konferenci Vojtěch, na níž měl veřejnost seznámit s detaily. 

 

 

S nošením roušek ve veřejných prostorách, zdravotnických zařízeních a městské hromadné dopravě se tak nějak počítalo, bezpečnostní štáb s hygieniky však v opatřeních přitvrdili. Nově se bude muset chránit obličej i v kadeřnictvích nebo ve stravovacích zařízeních. Ochrana úst se nevyhne ani vnitřním akcím s velkou koncentrací lidí.

 

 

Hlavní hygienička Jarmila Rážová doplnila, že zaměstnanci stravovacího zařízení by měli i hlídat své hosty, a v případě, že do zařízení vkročí bez roušky, je vyzvat, aby si je nasadili. Pokud to host neudělá, může nést za něj odpovědnost nejen on sám, ale i podnik. Dodržování nastavených pravidel by měla chodit kontrolovat hygiena.

 

Existují výjimky

Nové nařízení nicméně obsahuje jisté výjimky. Například sportovci budou moci roušky odložit. Nebude se týkat fitness center, bazénů a saun. Postrádat je budou také soudci při soudních přelíčeních a zúčastnění lidé.

 

Na druhou stranu, velké akce jako svatby nebo pohřby zůstanou zahaleny pod ústenkou. Tisková konference nakonec odpověděla i na otázku, jak se bude v říjnu chodit k volebním urnám. I volit budeme chodit s ochranou obličeje. 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Novinky.cz Tagy: česko, podzim, Koronavirus, roušky
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.