Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
29. ledna 2021 9:19
Čas čtení 1:30
Adam Smeták

Vláda si zřídila TikTok, kde bude vystupovat Anna Šulc. Za propagaci zaplatila 500 000 korun

NEWS
Uložit Uložené

Peníze podle tvrzení Úřadu vlády nejsou určeny influencerům, ale na reklamní podporu kampaně, kterou dělají zdarma.

Úřad vlády ČR vstoupil na sociální síť TikTok. Ve čtvrtek to oznámila na svém twitterovém účtu. To by nebylo až tak neobvyklé, kdyby zároveň s tím Hlídač státu neupozornil na smlouvu s částkou 500 tisíc korun, která založení tiktokového účtu doprovází a je podepsána se společností, která vznikla na konci loňského roku. 

Tvářemi kampaně, která poběží na TikToku budou mladí influenceři  Anna Šulcová a Jakub Gulab. Podle Úřadu vlády ČR povedou online kampaň, prostřednictvím níž budou vyvracet dezinformace o očkování na Covid-19. Série videí bude vycházet na sociálních sítích Instagram, Twitter, Facebook, YouTube a TikTok. Začne se v pátek 29. ledna a skončí v polovině února.

„Strakovka je prý ode dneška i na TikToku, sice nevím, co to je, ale doma mi to občas ukazují děti,“ napsal na svůj Twitter premiér Andrej Babiš. Čínská sociální síť, proti které vystupuje například americká administrativa, kvůli podezření ze sběru dat z čínské strany, je přitom součástí kontraktu mezi společností Medialer a Vládou v hodnotě 500 tisíc korun bez DPH. Dalšími položkami jsou nákup reklamního prostoru na YouTube a Instagramu.

Majitelem společnosti Medialer je influencer Jakub Galub. Za Úřad vlády inkriminovanou smlouvu podepsal šéf komunikace Vladimír Vořechovský, bývalý mluvčí hnutí ANO. Společnost Medialer podle informací Hlídače státu sídlí v panelovém domě na pražském Chodově a založena byla až loni v listopadu s vkladem 1 000 korun. Krátce po svém založení dostala tuto zakázku, jinou se státní správou nemá. 

smlouva
Zdroj: Hlídač státu

Podle Úřadu vlády ČR připravili influenceři Šulcová a Gulab kampaň zdarma. Publikováno pude sedm krátkých videí o dezinformacích, v nichž budou oni sami vystupovat. Smlouva podepsaná se společností Jakuba Gulaba na částku 500 tisíc korun je, podle tvrzení Úřadu vlády, určena výhradně k nákupu reklamního prostoru na sociálních sítích.

„V jednotlivých spotech vyvracíme spoustu mýtů a šíříme podložené informace, jelikož jsme měli tu možnost pracovat s těmi, co tomu rozumí nejvíc. Mám z tohoto projektu velkou radost, věřím v něj a věřím v nás,“ okomentovala záměr kampaně Anna Šulcová. Ve videích postupně vystoupí epidemiolog Petr Smejkal, viroložka Ruth Tachezy, imunolog Zdeněk Hel, epidemiolog Roman Prymula, primářka Hana Roháčová a ministr zdravotnictví Jan Blatný.

vláda
Zdroj: Úřad vlády ČR
Domů
Sdílet
Diskuse