Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
9. července 2021 12:47
Čas čtení 1:53
Vojtěch Vanda

Úředník odebral Adamu Vojtěchovi trvalý pobyt, prý se za něj stydí. Novotný mu nabídl bydliště v Řeporyjích

Úředník odebral Adamu Vojtěchovi trvalý pobyt, prý se za něj stydí. Novotný mu nabídl bydliště v Řeporyjích
Zdroj: Úřad vlády ČR
NEWS
Uložit Uložené

Úředník František Mareš z obce Včelná na Českobudějovicku se rozhodl, že odejme trvalé bydliště ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi, protože se „za něj stydí“. Udělal to sám z vlastní vůle bez vědomí dalších.

„Správní orgán konstatuje, že vesnice Včelná se za svého občana Adama Vojtěcha stydí, a vzhledem k výše uvedeným skutečnostem rozhodl tak, jak je uvedeno ve výroku rozhodnutí,“ uvedl ve zveřejněném dokumentu na Facebooku úředník František MarešVčelné na Českobudějovicku, který se rozhodl ministrovi zdravotnictví odebrat trvalý pobyt bez vědomí kohokoliv dalšího.

Vojtěch jednání úředníka nepochopil. Uvedl, že právo na názor má každý, nicméně tímto aktem se úředník Mareš dopustil protiprávního jednání. Stejného názoru je i starostka obce Miroslava Stránská, která Marešovi odejmula oprávnění pro vedení správních řízení o rušení údajů o místě trvalého pobytu z moci úřední jako oprávněné úřední osoby a Vojtěchovi se omluvila.

Doporučeno
Prostředí politiky pro mě nebylo úplně kultivující. Atmosféra společnosti se od jarního období výrazně posunula, říká Vojtěch Prostředí politiky pro mě nebylo úplně kultivující. Atmosféra společnosti se od jarního období výrazně posunula, říká Vojtěch 1. listopadu 2020 8:45
Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
 • Přístup k benefitům
 • Méně reklam
 • 150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
 • Všechny možnosti předplatného Mám slevový kód
  Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
  Domů
  Sdílet
  Diskuse