Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. října 2021 16:16
Čas čtení 1:17
Radim Šlechta

Nechutný útok na děti, kritizuje Hamáček slova poradce Skotské fotbalové asociace. Kulhánek si předvolá velvyslance

Nechutný útok na děti, kritizuje Hamáček slova poradce Skotské fotbalové asociace. Kulhánek si předvolá velvyslance
Zdroj: ČTK/Šimánek Vít
NEWS
Uložit Uložené

Poradce označil Čechy za národ rasistů. Podle Kulhánka i Hamáčka je toto chování nepřípustné.

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se rozhodl předvolat si britského velvyslance kvůli útoku ze strany Skotské fotbalové asociace. Učinil tak po výzvě ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Ten požaduje omluvu za tweet poradce Skotské fotbalové asociace Marvina Bartleyho, podle kterého jsou Češi národ rasistů a vychovávají k němu i svoje děti. Fotbalista tak reagoval na to, že na zápas Sparta–Rangers dorazily děti, které měly bučením urážet hráče tmavé pleti. 

Doporučeno
Braňme naše děti! Sparta vydala prohlášení k dětským fanouškům, kteří byli kvůli bučení obviněni z rasismu Braňme naše děti! Sparta vydala prohlášení k dětským fanouškům, kteří byli kvůli bučení obviněni z rasismu 1. října 2021 14:04

„Záměrně šířené nechutné urážky českých dětí v médiích a na internetu do fotbalu nepatří a do dobrých vztahů mezi dvěma zeměmi už vůbec ne,“ reagoval Kulhánek na Bartleyho tweet. Poradci se nelíbilo, že na letenském stadionu místo dospělých, kteří pro rasismus dostali zákaz vstupu na zápas, měly přijít děti. Ty údajně v projevech rasismu pokračovaly. Poradce řekl, že děti neviní, protože „čerstvé ovoce v bedně se shnilým chytne plíseň také“.

Domů
Sdílet
Diskuse