Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
7. prosince 2021 7:53
Čas čtení 0:49
Radim Šlechta

KORONAVIRUS: V Česku přibylo 15 541 nakažených, opět méně než před týdnem

KORONAVIRUS: V Česku přibylo 15 541 nakažených, opět méně než před týdnem
Zdroj: FOTO TASR - František Iván
NEWS DENNÍ NÁRŮST NAKAŽENÝCH KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Epidemie v Česku, zdá se, pomalu slábne. Oproti minulému týdnu za pondělí přibylo méně nakažených.

V České republice testy odhalily 15 541 nových případů nákazy nemocí covid-19. Jedná se přibližně o 2000 méně lidí než na začátku minulého týdne a asi o tisícovku více nakažených než v pondělí před dvěma týdny. Testy, kterých se provedlo okolo 113 tisíc, však poměrově vykazovaly mírně vyšší pozitivitu než minulý týden. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví.

Doporučeno
Očkování by povinné být nemělo, ani pro lékaře. Divoké promořování již v zásadě probíhá, říká ředitel VFN David Feltl (Rozhovor) Očkování by povinné být nemělo, ani pro lékaře. Divoké promořování již v zásadě probíhá, říká ředitel VFN David Feltl (Rozhovor) 7. prosince 2021 7:00

S nemocí covid-19 leží v nemocnicích 6520 lidí, z toho 1009 osob je ve vážném stavu. I počet hospitalizovaných se oproti minulému týdnu snížil přibližně o 500. I počet lidí ve vážném stavu klesl přibližně o stovku. V souvislosti s nemocí ale již zemřelo 33 902 lidí.

Nejvíce zasažený nákazou koronaviru je Zlínský kraj, který má na 100 tisíc obyvatel 1335 infikovaných za posledních 7 dní, špatně je na tom také kraj Jihomoravský a Olomoucký. Naopak nejlépe je na tom západ Čech, Karlovarský kraj má na 100 tisíc obyvatel 477 nakažených. A epidemii relativně dobře zvládá také kraj Plzeňský a Liberecký.

V Česku se zároveň nechalo plně očkovat 6,4 milionu lidí, převažuje použití vakcíny Comirnaty od společností Pfizer/BioNTech. Po třetí posilující dávce sáhlo již 1,2 milionu obyvatel České republiky. Včera vláda Andreje Babiše také podpořila vyhlášku o povinném očkování pro některé profesní skupiny a osoby starší 60 let.

Domů
Sdílet
Diskuse