Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
16. března 2022 19:36
Čas čtení 1:22
Ondřej Jarůšek

UFC bojovník Jiří Procházka založil nadaci na pomoc nemocným dětem

UFC bojovník Jiří Procházka založil nadaci na pomoc nemocným dětem
Zdroj: poskytnuto managementem Jiřího Procházky
SPORT BOJOVÉ SPORTY JIŘÍ PROCHÁZKA UFC
Uložit Uložené

V oktagonu rozdává knockouty, mimo klec rozdává radost. Bojovník Jiří Procházka představil své dobročinné aktivity.

Elitní český MMA zápasník Jiří Procházka představil svoji nadaci BJP Foundation. Tu slavný bojovník založil v listopadu minulého roku a na středeční tiskové konferenci přiblížil, jaké cíle před sebou nadace má. Jejím hlavním cílem bude v první řadě pomáhat nemocným dětem a jejich rodinám, zároveň chce ale také přispět ke zvýšení kvality domácí MMA scény, uvedla nadace v tiskové zprávě, kterou má redakce k dispozici.

Doporučeno
Putin je zločinec, má rodina na Ukrajině slyšela výbuchy hned první den války, říká český MMA zápasník Andrej Kalašnik (Rozhovor) Putin je zločinec, má rodina na Ukrajině slyšela výbuchy hned první den války, říká český MMA zápasník Andrej Kalašnik (Rozhovor) 3. března 2022 7:00

„BJP Foundation má jasně stanovené mise. Pomáhat nemocným dětem zprostředkováním materiální a psychologické pomoci. Podpořit rodiny nemocných dětí a přispět tak ke zlepšení psychické pohody léčených dětí i jejich rodičů a pečovatelů. Chceme se i podílet na nákupu potřebných lékařských přístrojů nebo zlepšení zdravotnického prostředí, ve kterém se mladí pacienti a jejich rodiny pohybují. V neposlední řadě cílíme na psychosociální péči o celé rodiny zasažené nemocí dítěte,“ sdělil Jiří Procházka prostřednictvím nadace.

jiří procházka bjp foundationjiří procházka bjp foundationjiří procházka bjp foundationjiří procházka bjp foundation
Zobrazit galerii
(7)

Součástí samotné nadace je i Institut BJP, jehož smyslem je pozvednout úroveň české bojové scény na vyšší úroveň. „V horizontu osmi let je vize vybudovat efektivní systém výchovy mladých talentů v oblasti bojových sportů. Poskytnout jim dostatečnou podporu ve všech aspektech, aby měli přístup ke komplexní sportovní péči, zahrnující nejenom tréninky, ale i psychickou přípravu, správnou regeneraci a výživu, a lékařskou péči,“ dodal bojovník.

Pomoci potřebným se Jiří Procházka věnoval už v minulosti. Například v prosinci loňského roku věnoval dárky dětem hospitalizovaným v Dětské fakultní nemocnici Brno a primářce Haně Ošlejškové předal šek na 80 tisíc korun. Peníze posloužily jako příspěvek na lékařský přístroj pro oddělení dětské neurologie.

V letošním roce Procházkova pak nadace pomohla uspořádat dobročinný koncert, ze kterého byl celý výtěžek, ve výši 31 tisíc korun, předán společnosti Podané ruce. Ta za finance nakoupila materiální pomoc pro matky s dětmi na slovensko-ukrajiských hranicích, které uprchly před válkou. 

Doporučeno
Energy drinky mohou být i život ohrožující. Nutriční odborníci vysvětlují, proč je jejich časté pití nebezpečné Energy drinky mohou být i život ohrožující. Nutriční odborníci vysvětlují, proč je jejich časté pití nebezpečné 18. března 2022 13:00

Jiří Procházka má v současnosti před sebou životní výzvu. V červnu se totiž v UFC utká se současným šampionem polotěžké váhy Gloverem Teixeirou. Dvojice se spolu měla utkat původně v květnu, nakonec byl ale titulový zápas odložen. Je to vůbec poprvé v historii, co má zástupce české scény šanci získat šampionský pás v nejslavnější světové MMA lize.

Domů
Sdílet
Diskuse