Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
21. března 2022 19:38
Čas čtení 0:55
Tereza Šnajdrová

Češi jsou 18. nejšťastnějším národem světa, ukazují nová data

Češi jsou 18. nejšťastnějším národem světa, ukazují nová data
Zdroj: Unsplash/Helena Lopes/volně k použití
NEWS
Uložit Uložené

Síť OSN pro řešení udržitelného rozvoje vydala novou zprávu World Happines Report 2022, ze které vyplývá, že Češi jsou 18. nejšťastnějším národem světa. První příčku opět obsadili Finové a hned za ním jsou Dánové.

Síť OSN pro řešení udržitelného rozvoje sestavila žebříček nejšťastnějších národů, kterému stejně jako každý rok vévodí Finové a Dánové. Česká republika skončila až na 18. místě ze 146 a s přehledem porazila vyspělé země jako Slovensko, Španělsko nebo Řecko. Informuje o tom žebříček World Happines Report 2022

Doporučeno
Pojď ven: V Praze se bude rozdávat radost, přijedou Metronomy a Easy Life. Brno přivítá Camo & Krooked Pojď ven: V Praze se bude rozdávat radost, přijedou Metronomy a Easy Life. Brno přivítá Camo & Krooked 21. března 2022 16:52

Autoři studie zkoumali 146 zemí a od tamních obyvatel zjišťovali, jak se jim žije, jaké je v zemi HDP, kolika let se tam lidé průměrně dožívají, ale zkoumali i to, jakou sociální podporu nabízí stát, jaká je úroveň svobody nebo naopak, jaká je míra korupce. 

Domů
Sdílet
Diskuse