Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
24. března 2022 19:26
Čas čtení 1:17
Vojtěch Vanda

Během měsíce války na Ukrajině byla vysídlena polovina tamních dětí, uvedl UNICEF

Během měsíce války na Ukrajině byla vysídlena polovina tamních dětí, uvedl UNICEF
Zdroj: TASR/AP Photo/Visar Kryeziu
NEWS INVAZE NA UKRAJINĚ RUSKO UKRAJINA VÁLKA NA UKRAJINĚ
Uložit Uložené

Dle Dětského fondu Organizace spojených národů (UNICEF) bylo vysídleno 4,3 milionu dětí, což je více než polovina ze 7,5 milionu dětí v ukrajinské populaci.

Jeden měsíc ruské invaze na Ukrajinu stačil k vysídlení poloviny dětské populace na Ukrajině, uvedl ve čtvrtek Dětský fond Organizace spojených národů (UNICEF). Celkově se jedná o 4,3 milionu dětí. Z nich 1,8 milionu dětí muselo hledat útočiště mimo hranice Ukrajiny, zbylých 2,5 milionů je stále v zemi. „Tato válka způsobila jedno z nejrychlejších vysídlení dětí ve velkém měřítku od druhé světové války,“ řekla k číslům Výkonná ředitelka UNICEF Catherine Russell.

Doporučeno
Staroměstské náměstí pokryly desítky „mrtvých“. Aktivisté tak připomněli zabíjení civilistů na Ukrajině Staroměstské náměstí pokryly desítky „mrtvých“. Aktivisté tak připomněli zabíjení civilistů na Ukrajině 24. března 2022 18:06

Válka se dotkla dětí hrozným způsobem. Spousta z nich za ni zaplatila svými životy. Dle informací Úřadu Vysokého komisaře OSN pro lidská práv zde přišlo za měsíc o život 78 dětí a 105 jich bylo zraněno. Jedná se však o potvrzená čísla, ta pravá mohou být mnohem vyšší.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
 • Přístup k benefitům
 • Méně reklam
 • 150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
 • Všechny možnosti předplatného Mám slevový kód
  Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
  Domů
  Sdílet
  Diskuse