Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. dubna 2022 11:51
Čas čtení 1:22
Vojtěch Vanda

Síkela: Evropské státy budou platit Rusku za plyn v měnách, ve kterých byly kontrakty sjednány

Síkela: Evropské státy budou platit Rusku za plyn v měnách, ve kterých byly kontrakty sjednány
Zdroj: Úřad vlády ČR
NEWS JOZEF SÍKELA RUSKO VLADIMIR PUTIN ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) vystoupil v pátek na tiskové konferenci po jednání se zástupci českého energetického sektoru.

Státy Evropské unie se shodly, že nebudou platit za ruský plyn v rublech, ale ve měnách, ve kterých byly kontrakty sjednány. Uvedl to v pátek ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) na tiskové konferenci po jednání se zástupci energetického sektoru. Evropa tak nepřistoupí na jednostranný dekret Vladimíra Putina, podle nějž musí zahraniční kupci platit za energie v rublech.

Doporučeno
Aktivisté promítli na Pražský hrad písmeno Z a slovo zrádce. Ve videu označili „sedm zbytečných“ Aktivisté promítli na Pražský hrad písmeno Z a slovo zrádce. Ve videu označili „sedm zbytečných“ 1. dubna 2022 8:09

V reakci na Putinův dekret svolal Síkela na páteční dopoledne krizový štáb k jednání zástupců domácího energetického sektoru jako Čepro, ČEPS nebo Státních hmotných rezerv. Podle ministra se jednání zúčastnili i další zástupci vlády jako ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) nebo bezpečnostní poradce premiéra Tomáš Pojar.

Domů
Sdílet
Diskuse