Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
10. května 2022 19:07
Čas čtení 3:40
Ilona Hobzová

Rekonstrukce Barrandovského mostu: Jaké komplikace čekají řidiče a cestující v MHD? (Otázky a odpovědi)

Rekonstrukce Barrandovského mostu: Jaké komplikace čekají řidiče a cestující v MHD? (Otázky a odpovědi)
Zdroj: Wiki Commons/Petr Jedelský/volně k užití
NEWS PRAHA ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Oprava nejvytíženější silnice Česka začíná 16. května.

V pondělí 16. května začíná rozsáhlá oprava pražského Barrandovského mostu. Rekonstrukce nejvytíženější silnice v Česku bude ve čtyřech etapách probíhat do roku 2025. REFRESHER shrnul nejpodstatnější informace včetně tipů pro řidiče automobilů i pro ty, kteří cestují městskou hromadnou dopravou. 

Doporučeno
Lea díky rakovině našla sebelásku, po vyléčení šíří osvětu: Když jsem přišla o vlasy, cítila jsem se ještě silnější (Rozhovor) Lea díky rakovině našla sebelásku, po vyléčení šíří osvětu: Když jsem přišla o vlasy, cítila jsem se ještě silnější (Rozhovor) 7. května 2022 9:30

Kde je Barrandovský most a proč je důležitý?

Barrandovský most je nejrozsáhlejším mostním dílem Prahy, který spojuje čtvrti Braník a Hlubočepy. Práce na této důležité komunikační tepně začaly už v roce 1978. Dnes je Barrandovský most nevytíženějším dopravním uzlem v Česku, denně tu projede až 144 tisíc vozidel. V každém směru má čtyři pruhy, přístupný je chodcům i cyklistům. 

Kompletní rekonstrukce se provádí především z důvodu špatného stavu nosné konstrukce a povrchu. Po podrobné diagnostice se ukázalo, že předpjatá ocelová lana jsou náchylná k poškození. Rekonstrukce začala už v roce 2019, týkala se spodní části konstrukce, zejména mostních pilířů. 

Domů
Sdílet
Diskuse