Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
26. května 2022 10:43
Čas čtení 0:54
Radim Šlechta

Předpověď počasí na víkend: Čekají nás jarní teploty a přeháňky

Předpověď počasí na víkend: Čekají nás jarní teploty a přeháňky
Zdroj: Unsplash/Ryoji Iwata/volně k užití
NEWS PŘEDPOVĚĎ POČASÍ ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Přinášíme předpověď počasí na konec týdne.

Poslední květnový víkend nepřinese příliš letní počasí. Na konci týdne se můžeš těšit na jarní teploty, obloha bude většinou maximálně polojasná. Meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu počítají také s přeháňkami.

Během čtvrtka se teploty vyšplhají na 18–22 °C, na jihovýchodě se teplota může dostat až na 24 °C, na horách ale bude kolem 13 °C. Povane mírný západní vítr rychlostí 3–7 m/s. Slábnout bude během večera. V noci na pátek teploty klesnou. Nejnižší se budou pohybovat mezi 8–12 °C.

V pátek přes den teploměry naměří stejně jako ve čtvrtek, tedy 18–22 °C. Povane mírný, čerstvý jihozápadní až západní vítr rychlostí 5–9 m/s a večer bude slábnout. Obloha bude zpočátku jasná až polojasná, postupně se bude od severu zatahovat. V noci na sobotu klesnou teploty na 9–5 °C.

V sobotu se objeví přeháňky, a to v severní polovině území. Na severu nad 1 200 m mohou být i smíšené. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 14 a 18 °C, v noci klesnou na 9–5 °C. Přes den povane čerstvý severozápadní vítr 4–8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Doporučeno
Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? 3. května 2024 16:55

Neděle přinese oblačnou, v noci a ráno místy až jasnou oblohu. Zejména na horách se ale objeví přeháňky, nad 1 200 m i smíšené. Nejvíce teploměry ukážou 14–18 °C a přes noc klesnou na 7–2 °C. Povane slabý, přes den mírný západní až severozápadní vítr rychlostí 2–5 m/s.

Domů
Sdílet
Diskuse