Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
4. června 2022 10:36
Čas čtení 0:36
Barbora Volfová

ČSSD utratila za volby o 30 milionů víc, než si strana pod vedením Jana Hamáčka schválila

ČSSD utratila za volby o 30 milionů víc, než si strana pod vedením Jana Hamáčka schválila
Zdroj: ČSSD
NEWS ČSSD ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Neúspěšný volební boj přišel ČSSD na téměř 55 milionů korun.

ČSSD utratila za volební kampaň o 30 milionů víc, než bylo schváleno. Podle šetření ústřední kontrolní komise tak Hamáčkovo vedení strany porušilo vnitřní předpisy. 

Neúspěšný volební boj přišel ČSSD na téměř 55 milionů korun.

Stranickou kasu měl během loňského volebního období na starost statutární místopředseda Roman Onderka. Ten závěry interní komise hodnotit nechtěl. Informace sdělil Právu předseda ČSSD Michal Šmarda. Píše o tom server Novinky.cz.

Doporučeno
„Za Okamury bude ještě lépe.” Nové billboardy SPD parodují Babišovo hnutí ANO „Za Okamury bude ještě lépe.” Nové billboardy SPD parodují Babišovo hnutí ANO 3. června 2022 19:43

„Při kontrole se zjistilo, že peníze nebyly utraceny minulým vedením soc. dem. v souladu s vnitřními předpisy. Nebyly dodrženy formální náležitosti, které měly být. Nedošlo ke schválení peněz v rámci rozpočtu a výdaje, které byly realizovány, nebyly rozpočtově kryty. A to je chyba,“ řekl Právu předseda ČSSD. Předejít tomu chtějí do budoucna tím, že upraví vnitřní komunikaci. 

Komise nyní prověřuje, zda byly peníze využity hospodárně. Podle Jany Maláčové je vše dohledatelné na transparentním účtu. „Může to vypadat všelijak, ale dělali jsme maximum, abychom se do Poslanecké sněmovny dostali,“ dodala

Domů
Sdílet
Diskuse