Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
4. června 2022 v 12:12
Čas čtení 0:51
Barbora Volfová

Joe Biden vyzval k zákazu útočných pušek v reakci na střelecké útoky v USA

Joe Biden vyzval k zákazu útočných pušek v reakci na střelecké útoky v USA
Zdroj: Unsplash/Robert Linder/volně k užití
NEWS JOE BIDEN SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ (USA) ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Od nedávných masových střeleb v Uvalde v Texasu a Buffalu v New Yorku se Biden ve svém projevu snažil povzbudit k akci a pohrozit odpůrcům nových zákonů o zbraních.

„Už dost. Kolik dalších krveprolití jsme ochotni akceptovat?“ řekl během projevu z Bílého domu americký prezident Joe Biden. V reakci na sérii střeleckých útoků ve Spojených státech vyzval Kongres k zákazu útočných pušek, zintenzivnění prověrky kupujících, zvýšení minimální věkové hranice pro nákup a zpřísnění kontroly zbraní. Informuje o tom CNN.

Od nedávných masových střeleb v Uvalde v Texasu a Buffalu v New Yorku se Biden ve svém projevu snažil povzbudit k akci a pohrozit odpůrcům nových zákonů o zbraních.

Doporučeno
V nemocnici v Oklahomě se střílelo. Policie přijela do 3 minut V nemocnici v Oklahomě se střílelo. Policie přijela do 3 minut 2. června 2022 v 15:44

Kromě zákazu útočných zbraní Biden apeloval na Kongres, aby rozšířil požadavky na prověřování při nákupu zbraní, vytvořil nová pravidla pro bezpečné skladování zbraní a přijal nové zákony o „červené vlajce“ zabraňující prodej zbraní osobám se zápisem v trestním rejstříku. 

Joe Biden
Zdroj: Getty Images/Drew Angerer

Nové zákony obvykle navrhují demokratičtí zákonodárci, ale opakovaně narážejí na odpor Republikánské strany, jejíž členové se často přiklání k výkladu druhého dodatku americké ústavy, který se týká práva na vlastnění zbraně.

„Skutečnost, že většina republikánů v Senátu si nepřeje, aby se o žádném z těchto návrhů ani diskutovalo nebo aby se o nich hlasovalo, považuji za nerozumnou. Nemůžeme znovu zklamat americký lid,“ řekl americký prezident během projevu. Za ním hořelo 56 svíček, které představovaly oběti střeleckých útoků v USA.

V roce 2022 bylo dosud zaznamenáno více než 230 masových střeleb, včetně nedávných útoků v Tulse, jižním Texasu a Buffalu.

Domů
Sdílet
Diskuse