Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
10. června 2022 8:24
Čas čtení 0:51
Radim Šlechta

Paris Match: Putin nechává posílat ze zahraničních cest do Moskvy svoji stolici a moč. Nechce, aby padly do cizích rukou

Paris Match: Putin nechává posílat ze zahraničních cest do Moskvy svoji stolici a moč. Nechce, aby padly do cizích rukou
Zdroj: Andrei Gorshkov, Sputnik, Kremlin, AP, TASR
NEWS RUSKO VLADIMIR PUTIN ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Prezident Vladimir Putin hlídá své zdraví opravdu důkladně. Aby se nikomu nepodařilo analyzovat jeho stav, údajně posílá již roky svou moč a výkaly z cest do Moskvy. Pro lidi okolo něj platí přísná bezpečnostní opatření.

Spekulace okolo pošramoceného zdraví ruského prezidenta Vladimira Putina se lidé okolo něj snaží vyvrátit, jak jen mohou. Podle francouzského serveru Paris Match prezidentovi agenti sbírají jeho moč a výkaly a posílají je do Moskvy. Nechtějí totiž, aby je kdokoliv analyzoval. 

S tím Putinovi ochránci začali již před lety. V roce 2019 údajně posílali výkaly a moč do Moskvy během prezidentovy návštěvy Saúdské Arábie. Misi měla mít pod kontrolou Federální služba bezpečnosti (FSO). Do Ruska měl velitel bezpečnosti dopravovat prezidentovy vyloučené látky ve speciálních kufřících. Ještě dva roky předtím mělo docházet k podobným praktikám při návštěvě Paříže.

V současnosti platí pro lidi okolo prezidenta Putina zvýšená bezpečnostní opatření. Vzorky stolice musí předkládat až několikrát týdně. Zaměstnanci pak často končí v karanténě. Někteří z nich v ní strávili dokonce rok.

Putin se podle všeho snaží své zdraví držet v tajnosti. Ruský Proekt odhalil, že se prezident pravidelně koupe se sobími parohy a na každé jeho cestě jej doprovází tým lékařů, včetně chirurga Jevgenije Selivanova, který s Putinem dohromady strávil 166 dní. Selivanov se specializuje na onkologické zákroky a disertační práci vedl na téma těchto zákroků na štítné žláze u starších a senilních mužů. Ještě více času s ním strávil otolaryngolog Alexej Ščeglov, který s ním během posledních čtyř let odletěl 59krát a strávil s ním 282 dní.

Domů
Sdílet
Diskuse