Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. března 2023 16:38
Čas čtení 1:08
Tímea Krauszová

Tento filtr na TikToku ti změní tvář k nepoznání. Ukazuje ideál krásy, kterého není možné dosáhnout

MÓDA MÓDA SOCIÁLNÍ SÍTĚ TIKTOK
Uložit Uložené

Neuvěřitelně „dokonalý“ filtr bold glamour trenduje na TikToku. Může ale hodně zamávat s tvým sebevědomím.

Stále více filtrů na sociálních sítích upravuje naše tváře. Ve výsledku také naše vnímání krásy. Nový filtr na TikToku s názvem bold glamour (v překladu výrazná přitažlivost nebo výrazný půvab, pozn. redakce) doslova vybuchl a je docela možné, že tvoje stránka s doporučenými videi je jím zasypaná. Filtr už má 150 milionů zobrazení a číslo stále stoupá.

Lidi fascinuje, jak dokonale s filtrem vypadají, ale i to, jak dokonale ten filtr funguje. Kdybychom nevěděli, že jde o filtr, zřejmě bychom to běžným okem ani neodhalili.
 

@alexandriamorgz #boldglamour #catfishing #filter ♬ The Best of Both Worlds - ❄ DISNEYLYRICS ❄


Dokonalost, kterou v realitě nezažiješ

Ostřejší brada, zúžená tvář, výrazné lícní kosti, dokonale vytvarované obočí, hladká kůže bez nedokonalostí a zdravě červená líčka. Asi není nic, co tento filtr nedokáže vylepšit. Paradoxně vypadá velmi uvěřitelně: trochu textury na kůži je vidět i přes filtr a ani při prudkých pohybech či překrytí části obličeje se nevypne. Není rozmazaný ani příliš ostrý.

Doporučeno
Móda REFRESHER: Sex-appeal i elegance. Prohlédni si nejlepší jarní outfity známých tváří Móda REFRESHER: Sex-appeal i elegance. Prohlédni si nejlepší jarní outfity známých tváří 14. května 2024 14:00

Takový „photoshop živě“ však může pořádně zatočit s tvým vnímáním reality a krásy. Současný ideál krásy je kvůli influencerům*influencerkám a modelům*modelkám, kteří třeba absolvovali různé estetické úpravy, již tak velmi posunutý. Pro mnohé muže i ženy zůstává nedosažitelný.

@drmonicakieu Filters are fun, but they are NOT reality and we shouldn’t be comparing ourselves to them. But wow this one is good 😳 #filter #drkieutips #beauty #skincare #boldglamour #facialplasticsurgeon ♬ original sound - Dr Monica Kieu

Podobné filtry jsou nebezpečné, protože nastavují laťku, které nelze dosáhnout. Ne zadarmo a určitě ne tak, abyste byli ty i celý svět s výsledkem spokojeni. Dokazují to i vědecké studie, podle kterých –⁠ pokud neustále publikuješ fotky a videa s filtry –⁠ snižuješ sebevědomí sobě a vytváříš si křivý pohled na vlastní vzezření. A to může zasáhnout i tvoje duševní zdraví.

Domů
Sdílet
Diskuse