Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
30. prosince 2014 12:11
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Záhadné policejní případy #1 - Mrtvola v hotelové cisterně

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Mladá Elisa Lam měla celý život před sebou, když v tom za záhadných okolností nešťastně zahynula. Hotel Cecil, který se stal její poslední destinací, je již dlouho známý jako místo s velmi ponurou historií.

 

Záhadné policejní případy #1 - Mrtvola v hotelové cisterně

Obsahem prvního dílu nového seriálu bude případ mladé dívky z Kanady, která přicestovala do Los Angeles a rozhodla se pár nocí strávit v Hotelu Cecil. Kolem jejího tragického příběhu visí spousta znepokojujících otazníků, které se doposud nepodařilo rozluštit, a otázky týkající se jejího náhlého skonu zůstanou již pravděpodobně nezodpovězeny.  

19. února (február) 2013 podali návštěvníci hotelu stížnost týkající se nízkého tlaku přitékající vody. Správa hotelu sdělení následně předala příslušnému pracovníkovi, který byl pověřen problém zkontrolovat. Hotel vodu čerpá z celkem čtyř mohutných cisteren umístěných na střeše objektu. Na dně jedné z nich pracovník nalezl bezvládné tělo nahé ženy

Byla jí 21 letá Kanaďanka Elisa Lam. Pitva po určité době prokázala, že příčinou smrti bylo utonutí a její tělo nevykazovalo žádné známky souboje nebo intoxikace. Policie její smrt označila za nehodu. Co ovšem toto prohlášení značně zpochybnilo, byl mimo jiné kamerový záznam z výtahu, jen několik minut před jejím úmrtím. Její chování na něm působí přinejmenším zvláštně. Přesvědčte se sami. 

Elisa po nastoupení do výtahu zmáčkne většinu tlačítek a následně se před někým začne skrývat. Po chvíli přistoupí ke dveřím výtahu a obezřetně se rozhlíží po obou stranách chodby. Následuje zmatený pohyb a poté se opět vrací do výtahu, načež mačká tlačítka ještě jednou. Z výtahu opět vystoupí a s nepřirozenou gestikulací rukou s někým, nebo něčím komunikuje. Elisa mizí ze záběru a dveře prázdného výtahu se zavírají.

Prokázalo se, že s kamerovým záznamem bylo manipulováno. Na videu je rozostřený čas a bližší zkoumání ukázalo, že ze záznamu byl střihem vyjmut několik desítek vteřin dlouhý segment. Video mělo také pozměněnou rychlost. Kdo a proč se záznamem manipuloval, je nevyřešeným tajemstvím.

Mystiku případu dále posiluje několik dalších okolností. Střecha hotelu je přístupná pouze přes zamčené dveře opatřenými alarmovým systémem. Klíče k těmto dveřím vlastní pouze zaměstnanci. Na případu dále není jasné, jak mohla Elisa sama otevřít speciálně zabezpečené víko cisterny a následně jej sama uzavřít poté, co do ní údajně vstoupila. K výstupu na samotnou 3metrovou cisternu je navíc zapotřebí žebříku, který se v době nalezení těla na místě nenacházel. Jeden z návštěvníků hotelu vypověděl, že ze svého pokoje zaslechl hlasitou ránu připomínající explozi přicházející ze střechy hotelu den před dívčiným pohřešováním.

 

Záhadné policejní případy #1 - Mrtvola v hotelové cisterně
Záhadné policejní případy #1 - Mrtvola v hotelové cisterně
Záhadné policejní případy #1 - Mrtvola v hotelové cisterně
Záhadné policejní případy #1 - Mrtvola v hotelové cisterně

Elisa měla podle všeho také psychické problémy. Konkrétně jí byla diagnostikována bipolární porucha, způsobující extrémní proměny v náladách. Jakou roli v celém případu její psychický stav sehrál, ovšem zůstává (stejně jako mnoho dalších aspektů) nadále záhadou. Stejně tak se neví, proč do hotelu Elisa vůbec přicestovala. 

Příběh Elisy Lam je takřka identický filmovému scénáři hororu Dark Water z roku 2005. V něm se hlavní protagonistka, Dahlia, přistěhuje do nového bytu se svojí dcerou Cecilií. Po chvíli si Dahlia všimne tmavé vody prosakující z jejího stropu v koupelně. Děj pokračuje a Dahlia zjistí, že v cisterně na střeše domu se utopila mladá dívka, což způsobilo zkalení vody. Elisa Lam byla v cisterně utopená více než 2 týdny a návštěvníci hotelu po tuto dobu pili, čistili si zuby a sprchovali se vodou přicházející z cisterny, ve které se její tělo nacházelo.   

Záhadné policejní případy #1 - Mrtvola v hotelové cisterně

Již tak nechvalně známému hotelu tento případ na reputaci jistě nepřidal. Hotel byl v minulosti působištěm několika sériových vrahů. Žil zde například Richard Ramirez, zvaný Night Stalker nebo Jack Unterweger, který byl usvědčen z vraždy devíti prostitutek. V Hotelu Cecil bylo spácháno také několik sebevražd. 

Tím však veškeré zvláštnosti nekončí. Jen pár dní po nalezení těla Elisy Lam, byli do oblasti zvané Skid Row, hned vedle Hotelu Cecil, povoláni zdravotní experti k zahájení vyšetřování hromadného propuknutí tuberkulózy. Nakaženo mohlo být až 4 500 lidí. Bylo to největší vypuknutí tuberkulózy za posledních 10 let. A ptáte se, co je na tom zvláštního? Oficiální název prováděného lékařského testu k diagnostikování tuberkulózy je LAM-ELISA. Souhra náhod?

Příběhu se zanedlouho chopil Hollywood. Režisér Jeremy Lovering hodlá natočit o podivném úmrtí Elisy Lam v blízké budoucnosti film The Bringing. Podrobné informace ohledně tohoto projektu ovšem zatím nejsou známy. 

 

Záhadné policejní případy #1 - Mrtvola v hotelové cisterně
Záhadné policejní případy #1 - Mrtvola v hotelové cisterně
Záhadné policejní případy #1 - Mrtvola v hotelové cisterně

 Pokud vás článek zaujal, zanechejte svůj názor na celý případ dole v komentářích. Brzy se můžete těšit na další díl o policejních záhadách.

Domů
Sdílet
Diskuse