Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
15. června 2015 10:47
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Muž ze závratné výšky 130 metrů krásně trefil basketbalový koš a stanovil nový světový rekord!

ZAJÍMAVOSTI GUINNESSOVA KNIHA REKORDŮ
Uložit Uložené

Guinessova kniha rekordů se může pyšnit novým přírůstkem. Australskému týmu How Ridiculous se podařilo trefit míčem basketbalový koš z výšky necelých 130 metrů a překonali tak rekord, který dříve sami stanovili.

Členovi australského trick-shot týmu How Ridiculous se podařilo překonat světový rekord, když z vrcholku přehrady Gordon River Dam excelentně trefil míčem basketbalový koš o neuvěřitelných 126,5 metrů níže. Gordon Dam se nachází v Tasmánii a je největší přehradou celého kontinentu. Její výška je srovnatelná se 46patrovým mrakodrapem, čili už jen samotný koš vidět by někomu mohlo dělat problémy.

Zajímavostí je, že tým How Ridiculous tímto hodem překonal rekord, který sám stanovil v roce 2013. Tehdy se jeho členům podařilo v Nizozemsku trefit koš z výšky 91,1 metrů. O dva roky dříve, tedy v roce 2011, zase trefili koš ze skoro 67metrového majáku. S překonáváním rekordů tedy má tým poměrně dost zkušeností. Skupina mladíků How Ridiculous založila v roce 2009 a zpočátku pouze nahrávali videa na YouTube s různými mistrovskými trefami do koše. 

Jejich nejnovější počin je ale skutečně fenomenální a překonat jej bude opravdu náročné. Míč během letu dostal nevídanou rotaci a pak nádherně prosvištěl síťkou koše. Z toho, co tedy začalo pouze jako koníček a prostředek k zaplnění volného času, se stala podívaná, díky které tým cestuje po celém světě a láme rekordy. Nám nezbývá než k novému úspěchu pogratulovat. 

Domů
Sdílet
Diskuse