Kategorie
Zpravodajské kategorie
Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
3. září 2016 v 17:33
Čas čtení 0:00
Matěj Toman

V září Praha zažije unikátní festival inspirace s názvem O2 Ynspirology CON

Uložit Uložené

Během celodenního programu se představí více než 30 nejinspirativnějších youtuberů, umělců, muzikantů, sportovců a osobností česko-slovenského onlinu.

Před nákupním centrem METROPOLE Zličín vyroste městečko postavené z lodních kontejnerů, které pojme až 5 tisíc hostů. Těm festival nabídne interaktivní zapojení do různorodých aktivit i osobní setkání s mnoha osobnostmi. Návštěvníci tak budou moci festival zažít skutečně na vlastní kůži. Organizátoři slibují největší “virtual reality hernu v České republice, grafické a graffiti workshopy, sportovní workshopy jako například školu parkouru či koncerty PSH, Republic of Two, Lake Malawi, Logic, VR Nobody a mnoho dalšího. Youtuberskou scénu pak bude zastupovat tuzemská špička jako HouseBox, Johny Machette, Zachy, MadBros nebo Anna Šulc.

V září Praha zažije unikátní festival inspirace s názvem O2 Ynspirology CON

Slovo Ynspirology svým Y na začátku naznačuje, že projekt směřuje vstříc generaci Y, tedy lidem narozeným mezi roky 1986 a 2000.

Projekt je nejnovějším dílem týmu Yemiho A.D., který na stejnojmenném YouTube kanále již tři měsíce vysílá seriál, v němž se společně se svou crew vypravuje do nejrůznějších koutů světa hledat inspiraci, bavit se i pracovat.

Každý z nás se někdy dostane do situace, kdy mu schází inspirace. Ta většinou přichází od lidí z jiných světů, než ve kterých zrovna jsme. Nové věci vznikají spojením různorodosti,” vysvětluje Yemi. „Připravili jsme proto O2 Ynspirology CON, který by měl být takovým středobodem inspirace ve městě. Mohlo by se zdát, že akcí, na kterých se můžete setkat s různými online celebritami je dnes víc než dost, ale O2 Ynspirology CON je z podstaty jiný. Osobnosti jsme nevybírali podle počtu lajků, ale podle toho, jak kreativní jsou a jakou inspirací mohou být pro ostatní,“ doplňuje Yemi.

V září Praha zažije unikátní festival inspirace s názvem O2 Ynspirology CON

Součástí programu bude i předávání cen pro nejinspirativnější online tvůrce do 30 let v ženské i mužské kategorii a stejně tak cena pro tým či komunitu, která podobně výrazným a kreativním způsobem ovlivňuje dění kolem sebe.

Domů
Sdílet
Diskuse