Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
11. února 2017 13:31
Čas čtení 0:00
Barbora Bláhová

Převlékací kabinky budoucnosti, ve kterých z tebe světla neudělají rozkydlého plejtváka a dokonce ti pochválí zadek

MÓDA MÓDA
Uložit Uložené

Svět, ve kterém se nemusíte během nákupů stokrát převlékat, a ve kterém na vás obdivně zapíská i samotná kabinka.

Ať se zeptáme jakéhokoliv muže na nejtypičtější ženskou činnost, většinou bez váhání odvětí nakupování. A my jakožto ženy, které přesně vědí, co visí na třetím ramínku zleva v H&M na Příkopech, bychom byly pokrytci, kdybychom tvrdily, že to není pravda. Nicméně, zatímco muži si představují, jak jako smyslů zbavené s úsměvem od ucha k uchu ladně skáčeme mezi regály, my víme, že nakupování je také pěkná dřina. Takové dvouhodinové kardio v podobě běhání po obchoďáku a opakovaná snaha na sebe narvat o číslo menší džíny, protože mi do háje ty 36 prostě budou, vyjde na stejno jako pořádný záhul ve fitku.

Znáte takové ty dny, kdy ze sebe máte moc dobrý pocit, daly jste si zdravou snídani, fresh džus a vyrazily s kamarádkami nakupovat. Pak se svléknete v první kabince a z vašich ještě před malou chvílí krásných štíhlých nohou jsou dva bíle celulitidní pařezy, o které by si ani ten divnej týpek z metra kolo neopřel. Pocit toho, jak jste fit, je náhle pryč a s ním i radost z nakupování. Nobelovku by si podle nás zasloužil už jen ten, kdo prostě a jednoduše vymyslí kabinku se zářivkami, které vás nepromění v rosolovitého mutanta. Nicméně Britové zašli ještě dál. Rozhodli se bojovat proti nízkému sebevědomí (co se postav týče), kterým trpí v UK podle výzkumů jedna třetina lidí. A to tím, dle nás božím způsobem, že do převlékacích kabinek instalují „zázračná zrcadla“. Zrcadla jsou obohacena o pohybový senzor, který detekuje obličej a tělo zákazníka. Na základě proporcí a podoby člověka vybere jeden ze 150 komplimentů, které má ve své databázi. Může vám tak zalichotit tím, že vám vybraný top sluší, že máte skvěle sestřihané vlasy nebo že je váš zadek k nakousnutí. Mimo jiné, pokud zvolíte dle kabinky opravdu povedený outfit, neváhá, a flirtovně na vás zapíská.

 
 

Ani tím se však inteligentní kabinky nevyčerpávají. Pro ty z nás, kteří sdílejí názor, že už jen tahání nakoupených kousků je dostatečné fitko a opakované převlékání je zbytečně náročné, značka Topshop vymyslela způsob, jak se kabinkovému zápasu vyhnout. Zabudované kamery v kabinkách totiž snímají obraz zákazníka, a na zrcadlo promítnou outfit, který si zvolil. Zákazník tedy vidí, jak by ve vybraném oblečení vypadal, aniž by se musel fyzicky převléknout.

 
 
A protože ty nejjednodušší nápady zpravidla bývají nejlepší, Britové nově převlékací kabinky doplnili o ovladače světla, tudíž si můžeme prohlédnout, jak ve vybraném outfitu budeme vypadat v potemnělém baru či venku na sluníčku. Jak prosté, milý Watsone! Už se těšíme, až se tyto zázračné kabinky dostanou i k nám a v obchodních centrech budeme trávit kromě, pondělků, úterků, střed, čtvrtků, pátků, sobot a nedělí i... no prostě každý den.
Domů
Sdílet
Diskuse