Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
21. února 2017 12:23
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Češi v online hlasování posílají policisty s radarem na vrchol Sněžky, na dno jezera nebo do středu Temelína

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Asi vás nepřekvapí, že Pičín by byl radary doslova posetý.

Pokud vlastníte řidičák a autem se pravidelně dopravujete buď do školy nebo do práce, určitě dokážete snadno vyjmenovat pár věcí, které vás za volantem namíchnou nejvíce. Od pomalých řidičů přes ucpanou silnici až po dychtivého policistu s bločkem na pokuty v ruce. A právě ti poslední jsou asi nejhorší, protože vás krom dobré nálady stojí i určitý peněžitý obnos. Někdy prostě musíme uznat chybu, ale když vám policista zamává plácačkou před autem na široké silnici, na níž máte dobrý přehled, protože jste překročili rychlost o 5 km/h, určitě vás to dopálí. Policejní hlídka stojící na takových místech a rozdávající pokuty za banální přestupky bezpečnost na vozovkách příliš nezvyšuje. I proto vznikl projekt interaktivní mapy, na níž mohou Češi až do konce února hlasovat o tom, kde by měli policisté s radarem stát častěji.

Kdo jiný než běžní řidiči by měl vědět, kde jsou nebezpečné úseky a kde jejich bezpečnost ohrožují vysokou rychlostí ostatní. Jenže ne každý má na policisty zrovna pozitivní názor a měření rychlosti není úplně nejoblíbenější činností, a tak se věci ujala lidová tvořivost. Mezi tisícovkami návrhů tak můžeme najít i absurdní místa, na něž by naštvaní Češi nejraději policejní hlídky poslali. Na mapě tak můžeme najít nespočet návrhů směřujících do Pičína, na vrchol Sněžky a několik desítek policistů by rychlost měřilo pod hladinou rybníků či jezer. Tip naši policisté dostali i na měření na Karlově mostě, na ranveji letiště Václava Havla, na různých skládkách odpadů v lesích nebo třeba v jaderné elektrárně Temelín.  

Češi v online hlasování posílají policisty s radarem na vrchol Sněžky, na dno jezera nebo do středu Temelína
Zdroj: bezpecnecesty.cz
Domů
Sdílet
Diskuse