Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
8. června 2017 16:24
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Jak bude vypadat pokračování Alien: Covenant? Podle scénáristy Promethea nás čeká ještě velké překvapení

FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

Jak bude pokračovat celoživotní dílo Ridleyho Scotta?

Ještě než začnete číst, musíme vás infromovat, že nadcházející text obsahuje spoilery k filmu Alien: Covenant.

Damon Lindelof, spoluautor scénáře Promethea se nedávno rozpovídal o svých myšlenkách ohledě pokračování Alien: Covenant. Ve snímku, který putoval do kin teprve před pár týdny byl podle všeho spečetěn osud tzv. Inženýrů, božích bytostí představených v Prometheovi. Ve flashbacku je David bombardováním proměnil v neživé sochy. Po zdánlivém zničení Inženýrů se David pustil do vlastních experimentů, jejichž cílem bylo stvořit život. Nakonec se mu podařilo oživit divákům dobře známého Xenomorfa. Film pak končí tím, že David získá pod svoji kontrolu loď Covenant včetně stovek hibernovaných lidí, několika embryií Xenomorfů a vyráží do původně plánované destinace Origae-6. Takový závěr přímo vybízí k předpokladu, že se David za pomoci dvou plodů Xenomorfa a stovek bezmocných potenciálních hostitelů pokusí vytvořit celou rasu Vetřelců. Zdá se, že pro Inženýry už opravdu nebude místo. Ale minimálně jedna osoba znající myšlenkové pochody Ridleyho Scotta si myslí, že bychom se s takovými soudy neměli příliš unáhlovat

Damon Lindelof si o snímku Alien: Covenant a o tom, jak by se mohla rasa bohů v dalším pokračování objevit, promluvil s magazínem Collider. V rozhovoru potvrdil, že se s Ridleym ke konci natáčení Promethea bavili o tzv. Ráji, místě, odkud Inženýři pocházejí. A režisér prý naznačil, že planeta, na níž přistál Covenant, mohla být jen jakousi základnou bohů. Podle Lindelofa by Davidovo zničení takových mocných bytostí bylo příliš jednoduchým řešením. Podle jeho teze by samotným Rájem měla být planeta Origae-6, tedy místo, kam David s Covenantem míří. Pokud je tomu tak, čeká je veliké překvapení. Tato teorie zní zajímavě a jsme si jisti, že Ridley má plný rukáv nápadů, otázkou však je, zda po překvapivém finančním neúspěchu posledního filmu, dostane další sequel zelenou. 

Jak bude vypadat pokračování Alien: Covenant? Podle scénáristy Promethea nás čeká ještě velké překvapení
Zdroj: 20th Century Fox
Domů
Sdílet
Diskuse