Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. srpna 2017 18:26
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Česká vlajka zaplavila billboardy u dálnic. Provozovatel se tak chce údajně bránit novému zákonu, státní symbol se totiž nesmí odstraňovat

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Reklamní firma nechala olepit své billboardy českou vlajkou. Má se jednat o formu protestu, který má zabránit jejich odstranění.

Pokud se Čechům něco nedá upřít, je to vynalézavost, jak obejít různá nařízení. Před pár dny jsme vám přinesli článek o tom, že od 1. září vstoupí v platnost nový zákon, který s sebou přináší zákaz billboardů a dalších reklamních sdělení podél všech dálnic a silnic první třídy. S novým nařízením však někteří majitelé nesouhlasí a se státem se o ušlý zisk chtějí soudit. Najdou se však i tací, kteří se proti němu rozhodli protestovat o něco svéráznějším způsobem.

Jak informuje zpravodajský server iRozhlas, za nevšedním vyjádřením nesouhlasu stojí reklamní firma Czech Outdoor, která spadá pod společnost BigBoard. Ta nechala olepit své reklamní plochy českou národní vlajkou, která zprvu vyvolala nechápavé reakce. Podle všeho se však nejedná o žádný žertík nějakého vtipálka ani o politickou kampaň, jak se mnozí domnívali, ale o důvtipný způsob, jak zabránit odstranění billboardů

„Záměr je jednoduchý, z legislativy se nesmí odstraňovat česká vlajka, protože to je státní symbol. Jestli to vyjde, nebo nevyjde, je věc druhá. V legislativě není popsáno, jak soukromý subjekt může, nebo nemůže nakládat se státním symbolem,“ uvedl pro server Lidovky Petr Vomáčka z Ústředního automotoklubu. Podle Svazu provozovatelů reklamy se o žádný kalkul nejedná, nicméně jeho představitelé se k situaci zatím nijak blíže oficiálně nevyjádřili. Co si o vylepení českých vlajek myslíte vy? Dejte nám vědět níže v komentářích.

 

Domů
Sdílet
Diskuse