Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
6. září 2017 18:33
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Na českém trhu vyjde pohádková kniha o gay království. Král & král & rodina má dětem srozumitelně vysvětlit problematiku homosexuálů

ZAJÍMAVOSTI ČESKO
Uložit Uložené

Pohádka vysvětlí problematiku homosexuálních vztahů i těm nejmenším dětem.

Už v říjnu vyjde nová pohádková kniha Král & král & rodina, která je pokračováním prvního dílu Princ a princ. Už tento první díl vzbudil poměrně velký rozruch, ale i přesto se nedávno vyprodal a nyní čeká na svůj dotisk. 

Pohádka má jasně uchopitelný děj. Mladý princ se má stát následníkem trůnu a začnou se k němu sjíždět princezny z celého světa. Princ se okamžitě zamiluje – ne však do princezny, ale do jejího bratra Krasomila, kterého si nakonec i vezme. Druhý díl, který má na českém trhu teprve spatřit světlo světa, pak na tento šťastný konec navazuje. Popisuje svatební cestu dvou králů, kteří v pralese natrefí na malou holčičku, kterou si nakonec i adoptují. Kniha bourá zažité stereotypy o ženě a muži, tedy králi a královně v pohádkách a srozumitelně vysvětluje tématiku homosexuálních vztahů i těm nejmenším dětem. 

„Princ a princ byla jedna z prvních knih, které se touto tématikou zabývají. A protože jsme ji vydávali na crowdfundingovém portálu Hithit, byl kolem ní velký mediální rozruch. Dospělí se pohoršovali, děti kniha bavila. Nijak je to nepobouří. Myslím, že takové knihy patří do moderní otevřené společnosti,“ uvedla pro server HateFree překladatelka knihy Adéla Elbel

V současné době vybírá i na tento díl peníze na Hithitu, proto pokud tě tato kniha zaujala, můžeš ji podpořit i ty.

Domů
Sdílet
Diskuse