Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Středa 2. 12. 2020 svátek má Blanka

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Zajímavosti
0
Antonín Havlík
12. říjen 2017, 17:41
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Pražská směnárna, nabízející nevýhodných 15 korun za euro, uzavřela svoji pobočku. Janek Rubeš usiluje o skoncování všech podvodných podniků

15 korun za euro. Takto nevýhodný kurz měla směnárna Chequepoint na Václavském náměstí v Praze. I díky velkému tlaku video autora upozorňujícího na podvody v metropoli, Janka Rubeše, nyní uzavřela jednu ze svých poboček.

Antonín Havlík
12. říjen 2017, 17:41
Pražská směnárna, nabízející nevýhodných 15 korun za euro, uzavřela svoji pobočku. Janek Rubeš usiluje o skoncování všech podvodných podniků
Zdroj: Petr Kratochvil/publicdomainpictures.net
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Když si turista v neznámé zemi musí vyměnit peníze, často nemá moc možností, než to udělat v centru města. Toho lze lehce zneužít – ne každý cizinec má přesné povědomí o kurzu dané země a hlavně ne vždy si povšimne, že nápis 0% COMMISSION není tak úplně pravdivý

 

Pobočka sítě směnáren Chequepoint v Praze tohoto zmatení využívala a nejen na Václavském náměstí nabízela mimořádně nevýhodný kurz 15 korun za jedno euro. A to přímo v centru stověžaté metropole. K problému se nikdo moc nehlásil, protože Čechů se to netýkalo a podvedený turista o tom buď ani nevěděl, případně se mu to v cizí zemi na dovolené pochopitelně nechtělo řešit. A tak se o tom dále mlčelo a podvedených turistů v tichosti přibývalo. Až po určité době přišel Conor Woodman se svým pořadem Scam City na kanálu National Geographic, kde kromě taxikářů dopadají naprosto hrozným způsobem i právě některé pražské směnárny. 

 

 

Janek Rubeš, autor videí pro portál Stream.cz, se rozhodl tuto zkušenost sám otestovat a vydal se za falešného turistu, aby si rozměnil peníze. Výsledek opět popíral jakékoliv zlepšení, a proto se tématu začal věnovat stále hlouběji, až vlastně do současnosti, se svým nejnovějším pořadem Honest Prague Guide.

 

O problému s pražskou směnárnou Chequepoint, jsme už informovali před rokem, kdy bylo Rubešovi poté, co postával před její pobočkou a snažil se zmatené turisty přesvědčovat, aby si na tomto místě nerozměňovali, dokonce vyhrožováno a podotýkáno, že jeho pořady nemůžou nic změnit. 

 

Jenže nyní, rok po těchto posměšcích a výhrůžkách se soudy, to vypadá, že se karta obrátila. Před pobočkou na Staroměstském náměstí postávali tento týden strážníci městské policie, aby informovali případné oběti před nevýhodným kurzem. Turisté se samozřejmě po takovémto tipu otočili a šli si rozměnit jinam. Video s názvem Konec podvodných směnáren v Praze můžeš zhlédnout zde. Díky Honest Prague Guide vznikl dokonce i challenge, kde se lidé fotili před touto pobočkou.

 

 

Ani tohle není konec. Dnes dal Janek Rubeš na svůj twitterový účet fotku, která vyobrazuje nově uzavřenou pobočku Chequeponitu na Václavském náměstí. Spolu s obrázkem sdílí i citát, kteří mu řekli přímo zaměstnanci směnárnyYour actions don’t affect us!“, tedy Vaše činy na nás nemají žádný vliv!“ – tak přeci jenom nějaký vliv určitě měly.

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
27
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.