Neděle 18. 3. 2018 svátek má Eduard

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Petr Kratochvil/publicdomainpictures.net

Pražská směnárna, nabízející nevýhodných 15 korun za euro, uzavřela svoji pobočku. Janek Rubeš usiluje o skoncování všech podvodných podniků

15 korun za euro. Takto nevýhodný kurz měla směnárna Chequepoint na Václavském náměstí v Praze. I díky velkému tlaku video autora upozorňujícího na podvody v metropoli, Janka Rubeše, nyní uzavřela jednu ze svých poboček.

12. říjen 2017, 17:41
12. říjen 2017, 17:41

15 korun za euro. Takto nevýhodný kurz měla směnárna Chequepoint na Václavském náměstí v Praze. I díky velkému tlaku video autora upozorňujícího na podvody v metropoli, Janka Rubeše, nyní uzavřela jednu ze svých poboček.

Když si turista v neznámé zemi musí vyměnit peníze, často nemá moc možností, než to udělat v centru města. Toho lze lehce zneužít – ne každý cizinec má přesné povědomí o kurzu dané země a hlavně ne vždy si povšimne, že nápis 0% COMMISSION není tak úplně pravdivý

 

Pobočka sítě směnáren Chequepoint v Praze tohoto zmatení využívala a nejen na Václavském náměstí nabízela mimořádně nevýhodný kurz 15 korun za jedno euro. A to přímo v centru stověžaté metropole. K problému se nikdo moc nehlásil, protože Čechů se to netýkalo a podvedený turista o tom buď ani nevěděl, případně se mu to v cizí zemi na dovolené pochopitelně nechtělo řešit. A tak se o tom dále mlčelo a podvedených turistů v tichosti přibývalo. Až po určité době přišel Conor Woodman se svým pořadem Scam City na kanálu National Geographic, kde kromě taxikářů dopadají naprosto hrozným způsobem i právě některé pražské směnárny. 

 

 

Janek Rubeš, autor videí pro portál Stream.cz, se rozhodl tuto zkušenost sám otestovat a vydal se za falešného turistu, aby si rozměnil peníze. Výsledek opět popíral jakékoliv zlepšení, a proto se tématu začal věnovat stále hlouběji, až vlastně do současnosti, se svým nejnovějším pořadem Honest Prague Guide.

 

O problému s pražskou směnárnou Chequepoint, jsme už informovali před rokem, kdy bylo Rubešovi poté, co postával před její pobočkou a snažil se zmatené turisty přesvědčovat, aby si na tomto místě nerozměňovali, dokonce vyhrožováno a podotýkáno, že jeho pořady nemůžou nic změnit. 

 

Jenže nyní, rok po těchto posměšcích a výhrůžkách se soudy, to vypadá, že se karta obrátila. Před pobočkou na Staroměstském náměstí postávali tento týden strážníci městské policie, aby informovali případné oběti před nevýhodným kurzem. Turisté se samozřejmě po takovémto tipu otočili a šli si rozměnit jinam. Video s názvem Konec podvodných směnáren v Praze můžeš zhlédnout zde. Díky Honest Prague Guide vznikl dokonce i challenge, kde se lidé fotili před touto pobočkou.

 

 

Ani tohle není konec. Dnes dal Janek Rubeš na svůj twitterový účet fotku, která vyobrazuje nově uzavřenou pobočku Chequeponitu na Václavském náměstí. Spolu s obrázkem sdílí i citát, kteří mu řekli přímo zaměstnanci směnárnyYour actions don’t affect us!“, tedy Vaše činy na nás nemají žádný vliv!“ – tak přeci jenom nějaký vliv určitě měly.

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější