Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
25. října 2017 v 15:29
Čas čtení 0:00
Pavlína Plecitá

Pod Nuselským mostem můžete narazit na robota R2-D2 ze Star Wars. Podívejte se na zdařilý umělecký počin z pražských ulic

KULTURA
Uložit Uložené

Street art má mnoho podob. Někdy třeba vypadá jako robot z Hvězdných válek.

Okolí parku Folimanka v posledních dnech zpestřilo nejen barevní listí a mrholivé počasí, ale také jeden roztomile zdařilý street artový počin. Zatím nám není známo, zda za ním stojí jeden umělec nebo celá skupina, ale ocenit kreativitu můžeme i tak. Původní větrací šachta protiatomového bunkru v parku se přeměnila v legendárního robota R2-D2, kterého skalní fanoušci série Hvězdných válek jistě velmi dobře znají.

K výrobě pouličního nuselského robota stačila jen trocha barvy, přidat betonové bloky jako nohy a pár dalších detailů. Dílo se dokonce dostalo i do pozornosti takových zahraničních webů, jako je třeba BBC. O tom, jaký jej čeká osud, se chvilku spekulovalo. Starostka městské části Praha 2 Jana Černochová se však na jeho adresu vyjádřila pozitivně: „Tato výzdoba nevzhledné šachty se nám líbí. Kde jinde by měl stát robot, než v městské části, která je tak spojena s autorem tohoto termínu, Karlem Čapkem?“

Je tak zřejmé, že robot zřejmě nějakou dobu v blízkosti Lublaňské ulici, ve vrchní části parku Folimanka, zůstane. A kdo ví, v co se příště přemění další větrací šachty, kterých je na podobném místě stále dost.

Domů
Sdílet
Diskuse