Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. února 2018 17:23
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Rusko omylem použilo ve videu na poctu svým vojákům záběry z české hry Arma 3. Vývojáře z Prahy to nepřekvapilo

TECH
Uložit Uložené

Česká hra Arma 3 se objevila v ruském videu, které mělo uctít vojáky bojující v Sýrii. Zkušení hráči však dokázali hru okamžitě identifikovat.

Ruská státní televize První kanál před pár dny odvysílala krátký klip, který měl sloužit jako pocta vojákům, kteří momentálně nasazují své životy při bojích v Sýrii. Pořad měl mimo jiné také uctít památku padlého ruského vojáka Romana Filippova, který zemřel začátkem měsíce. Do segmentu se však dostaly i záběry, které tam neměly co dělat. Informoval o tom britský server BBC

Jak se totiž ukázalo, ve svém videu, které má ukazovat probíhající válku, ruská stanice použila ukázku z počítačové hry Arma 3, jenž pochází z dílny pražského studia Bohemia Interactive. Konkrétně se jedná o záběry, na nichž hráč míří přes hledí zbraně na vzdálené nákladní vozidlo. Řadě běžných diváků by na zmíněném záběru možná na první pohled nepřišlo nic zvláštního, ruští hráči však dokázali český titul ihned správně identifikovat.

Segment ruské televize se záběry z české hry

Celý incident ale podle všeho nebyl pro samotné autory hry žádným velkým překvapením„O podobných událostech se zpravidla dozvídáme od naší hráčské komunity, není to poprvé kdy záběry z (našich) her byly zaměněny za reálné scény,“ řekl pro web Technet Vojtěch Ješátko, šéf marketingu studia. Ten dále dodal, že hry Arma 3 se celosvětově prodalo už asi 12 milionů kusů a někteří hráči v ní strávili i přes tisíc hodin, takže rozpoznat podobné záběry pak pro ně není nic obtížného.

Není to však první případ, kdy se Rusové dopustili takového nepříjemného pochybení. V minulém roce totiž tamní ministerstvo obrany zveřejnilo video, které mělo dokazovat údajnou spolupráci amerických vojenských jednotek s členy takzvaného Islámského státu, ve skutečnosti se ale jednalo o záběry z mobilní hry AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadro. 

Domů
Sdílet
Diskuse