Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
9. března 2018 18:56
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Zlatá Ester Ledecká nepřestává udivovat. Nezapomenutelný závod z olympiády vyhrála s prasklou botou

SPORT ESTER LEDECKÁ
Uložit Uložené

Česká reprezentantka Ester Ledecká podle všeho vyhrála super-G s prasklou botou. V televizním pořadu to uvedl její otec.

Na fenomenální lyžařský závod z letošních Olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu, v němž česká reprezentantka Ester Ledecká navzdory všem očekáváním dojela do cíle jako první, se bude ještě dlouho vzpomínat. A připomeneme si jej i dnes. Několik týdnů po senzačním výkonu brzy již 23leté sportovkyně se totiž dostala na povrch jedna překvapivá skutečnost, kvůli které si Ester zaslouží ještě o něco větší obdiv.

Jak se totiž ukázalo, Ester celý závod odjela s rozbitou botou. V pořadu České televize Dobré ráno to prozradil otec závodnice Janek Ledecký. „Pravý přezkáč měla prasklý,“ prohlásil a zároveň uvedl na pravou míru občas zmiňovanou nepřesnou informaci, že Ester jela na vypůjčených lyžích. 

Zde si můžete připomenout onen památný závod, kterým se Ledecká zapsala do historie

Podrobnosti ohledně prasklé boty pak přiblížil její sjezdařský trenér Tomáš Bank. „Stalo se to, když si zapínala lyžák před startem. Mezi první a druhou přezkou se objevila velká prasklina,“ uvedl a dodal, že Ester zatím dává přednost staršímu vybavení proto, že je v něm z nějakého důvodu rychlejší. 

„Výrobce se snaží udělat nové úplně stejné, ale pořád to nejde. A dokud nenajde rychlejší, tak v nich bude jezdit,“ řekl Bank dále na konto rozbitých sjezdařských bot dvojnásobně zlaté reprezentantky. 

Svých lyžáků se tak Ester Ledecká zatím za žádnou cenu vzdát nehodlá a podle informací České televize v nich má v plánu nastoupit i ve finále Světového poháru v Aare do sjezdu a super-G, které se koná již příští týden. Boty už budou od firmy opravené, přestože to kvůli jejich speciálnímu materiálu není jednoduché. „Když máte boty, v kterých jste o půl vteřiny rychlejší, jiné si nevezmete,“ uzavřel Bank.

Domů
Sdílet
Diskuse