Neděle 18. 3. 2018 svátek má Eduard

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: pexesl.com

Design pražských zastávek MHD je třeba osvěžit, říká primátorka. Zanedlouho budeme vídat jejich novou podobu

Po odpadkových koších nebo lavičkách jsou na řadě také zastávky MHD.

11. březen 2018, 18:37
11. březen 2018, 18:37

Po odpadkových koších nebo lavičkách jsou na řadě také zastávky MHD.

Praha je stále rozvíjejícím se komplexem historického dědictví, moderny a praktičnosti v otázkách logistiky nebo pohodlí obyvatel. Je proto třeba neusnout na vavřínech a neustále pracovat na nových konceptech budoucí tváře hlavního města. V ulicích je stále mnoho prvků, které postupem času zastarávají nebo zcela ztrácí svou funkci. Vzpomeňme si například na současnou podobu zastávek městské hromadné dopravy – jsou špinavé, poničené, posprejované a nepěkné. Magistrát by proto uvítal designovou změnu.

 

 

V nedávné minulosti došlo a stále dochází k renovaci jiných zařízení „z ulice“. Soutěží o změnu designu prošly například lavičky, odpadkové koše nebo stojany na kola. Pražská primátorka Adriana Krnáčová se nyní nechala slyšet, že podobnou přeměnou projdou i více než dva tisíce zastávek MHD.

 

„Pokračujeme v kultivaci veřejných prostranství a po lavičkách, odpadkových koších a stojanech na kola vybereme nový vzhled i pro zastávky. Výhledově by mělo proměnou postupně projít až 2000 zastřešených zastávek a já věřím, že se nám podaří najít takový design, který bude citlivý, moderní, ale přitom vkusný a nadčasový,“ cituje Aktuálně.cz Krnáčovou. Přitom by byla ráda, aby byl konečný výsledek zároveň snadný na údržbu a odolný vůči vandalům.

 

Konečnou podobu zastávek nebo zábradlí se dozvíme až na podzim tohoto roku, kdy skončí architektonická soutěž. Do té doby nám nezbývá než čekat, kterou evropskou metropolí se možná autoři nechají inspirovat. Že by Paříž, Londýn nebo Berlín?

 

Ilustrační foto

Design pražských zastávek MHD je třeba osvěžit, říká primátorka. Zanedlouho budeme vídat jejich novou podobu

Zdroj: aktualne.cz Tagy: praha, mhd, zastavka
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější