Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
24. března 2018 9:05
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

V budově pražského gymnázia použili nápisy psané Comic Sansem. Studenti proti tomu sepsali petici

KULTURA ČESKO
Uložit Uložené

Považujeme za nepřijatelné nápisy psané fontem Comic Sans, kterému se designéři i veřejnost směje pro jeho dětinskost, píše se v petici.

Dokáží studenti něco ovlivnit na své škole? Na to se ptá iniciátor petice, která brojí proti nápisům v budově pražského gymnázia Na Vítězné pláni. V rámci inovace interiéru své budovy škola použila nápisy psané fontem Comic Sans. Microsoftí písmo z roku 1994 je nechvalně proslulé svým nadměrným, nevhodným používáním, značnou typografickou kýčovitostí a zejména tím, že se podle iniciátorů do oficiálních prostor budovy absolutně nehodí.

„Považujeme za nepřijatelné, aby první, co návštěvníci gymnázia spatří, byly nápisy fontem Comic Sans, kterému se designéři i veřejnost směje pro jeho dětinskost,“ vysvětluje student Tomáš Vojtíšek, kterého styl nápisů pobouřil. Krom nápisů na stěně se font prý používá i v úředních dokumentech gymnázia.

 

Problém podle Tomáše není ve fontu samotném ani nové recepci, ale v tom, že studenti nemohou ovlivňovat změny na škole, do které chodí. „Byl by problém přijít za předsedou Studentského parlamentu a zeptat se jej, co si o designových prvcích myslí? Zástupce studentů by vyhledal žáky zabývající se grafikou, a společně by návrh odsouhlasili, nebo předložili nový.”

Peticí chce apelovat na vedení, aby více naslouchala svým studentům a hlavně těm, kteří se v některém odvětví orientují lépe, než si možná myslí.

Požádali jsme o vyjádření i vedení gymnázia, to však zatím nezareagovalo.

Domů
Sdílet
Diskuse