Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
16. ledna 2019 21:11
Čas čtení 0:00
Roman Kulich

Konec pranků a výzev na YouTube? Stránka aktualizuje pravidla pro tvorbu videí

TECH YOUTUBE
Uložit Uložené

YouTube aktualizuje zásady pro tvůrce.

YouTube má striktně dané zásady pro tvůrce, kteří na stránce vystavují svůj obsah. Ty musí dodržet a v případě porušení dostávají určitý počet sankcí, které se různí podle prohřešků. Po opakovaném porušení dojde ke smazání celého kanálu bez možnosti opětovného založení.

Určitě si všichni vybavíme poslední případ z české youtube scény, kterým byl MikeJePán. Ten také porušil několik zásad a došlo ke smazání kanálu.

Nově však dochází k menším změnám zásad, respektive k přidání několika nových bodů, na které by si měli tvůrci dát pozor.

YouTube se totiž nově zaměřil na pranky, kterých je na jejich stránce opravdu požehnaně. Konkrétně na ty, které překračují hranice vtipnosti a mohou být životu nebezpečné nebo mohou určitým způsobem někoho ovlivnit, například psychickým traumatem.

Jedná se tak o reakci na výzvy, nad kterými zůstává u normálního člověka rozum stát. Za zmínku určitě stojí Bird Box výzva, při které si lidé zavazují oči a během toho se snaží dělat běžné věci. Při jedné takové byla dokonce způsobena autonehoda, jelikož řidička měla zavázané oči.

Nebo například Tide Box výzva, která pobízela lidi v polykání kapslí pracího prášku.

Domů
Sdílet
Diskuse