Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
24. ledna 2019 10:13
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Mladík z Mostu zaslechl PIN karty, pak z ní ukradl 300 tisíc. Většinu prohrál na automatech

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Zaslechl, vybral, prohrál na ďáblových mašinách.

Jen pár dní po muži z Ostravska, který prohrál na automatech kradených 150 tisíc korun, aby se následně opil a utekl ze svého pracoviště, tu máme další příběh, tentokrát z druhého konce republiky. 

Čtyřiadvacetiletý mladík z Mostu jel se svým kamarádem autem. Věděl, že u sebe má platební kartu, od které zaslechl PIN kód, když se jeho přítel bavil s někým jiným, a věděl, že se na ní nachází poměrně nemalé množství peněz. Proto se rozhodl kartu ukradnout. 

Nenápadně ji sebral během jízdy. Po chvíli požádal kamaráda, aby s autem zastavil, prý protože si potřebuje něco nutně zakoupit. Místo obchodu však zamířil k bankomatu, kde netroškařil a vybral si rovných 300 tisíc korun.

Do pár minut bylo dílo dokonáno, bankovky hřály pachatele v kapse a nicnetušícímu kolegovi byla karta nenápadně opět navrácena tam, kde ji původně zlodějíček vzal. Po několika hodinách se rozloučil. 

Kdo doufá ve šťastný konec pro 24letého mládežníka, máme špatnou zprávu. Mladík šel na automaty, aby snad tuto kradenou částku znásobil, ale prohrál ji. Poslední zbytek utratil. Na prohřešek se samozřejmě velmi brzy přišlo – kartu totiž vlastnila firma, která takový výběr z bankomatu neevidovala, a podle adresy bankomatu nebylo příliš těžké pachatele odhalit.  

Mostečan byl obviněn  z přečinu krádeže a neoprávněného opatření. Také z padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu hrozí trest až 5 let vězení.

Domů
Sdílet
Diskuse