Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
24. ledna 2019 18:24
Čas čtení 0:00
Roman Kulich

Praha dostane vlastní Apple Store. Tim Cook to slíbil Andreji Babišovi

TECH ANDREJ BABIŠ
Uložit Uložené

Dárek pro fanoušky společnosti Apple?

Ve švýcarském Davosu aktuálně probíhá již každoroční Světové ekonomické fórum, na kterém se schází významní lidé politiky a finančnictví. Probírají aktuální situaci a ekonomické problémy současnosti.

Ze strany České republiky se fóra účastní i premiér Andrej Babiš.

Ten se na svém Facebooku pochlubil fotkou s nynějším šéfem společnosti Apple, Timem Cookem, a dodal, že po společné diskuzi byl ihned vytvořen koordinační tým, který se postará o vznik nového Apple Storu v Praze.

Praha dostane vlastní Apple Store. Tim Cook to slíbil Andreji Babišovi
Zdroj: Andrej Babiš / Facebook.com

Andrej Babiš jako nejvhodnější budovu navrhl Ministerstvo pro místní rozvoj, to sídlí přímo na Staroměstském náměstí. Apple Store by se tak mohl stát terčem nejen českých zakazníků, ale i velkého množství turistů, vzhledem k postavení v srdci Prahy.

„Dneska jsem se setkal s jednou z nejvlivnějších osobností světového byznysu. S Timem Cookem, šéfem Apple. Řešili jsme spolu ekonomickou situaci naší země, ale i celé Evropské unie. Tim Cook ocenil výsledky naší ekonomiky. Taky jsem mu představil naší novou vizi, kterou už znáte. Czech Republic: The Country for The Future Tim Cook byl absolutně nadšený z toho, že v Česku máme více než 500 vědců v oblasti umělé inteligence. Taky jsem nabídnul společnosti Apple, aby v Praze vybudovali Apple Store. Ten je jenom v deseti evropských zemích, jeden je přímo v pařížském Louvru. U nás by se k tomu skvěle hodila třeba budova Ministerstvo pro místní rozvoj na Staromáku. Tim Cook zareagoval okamžitě a hned na místě vzniknul koordinační tým pro přípravu nového Apple Store v Praze." uvedl Andrej Babiš na svém Facebooku.

Pro fanoušky jablečné elektroniky by to určitě byla dobrá zpráva. Nyní nezbývá než jen doufat, že se nejedná o bezmyšlenkovitá slova, ale že dojde opravdu na činy. Nutno totiž dodat, že teprve došlo ke vzniku koordinačního týmu. Celý plán se tedy může zaseknout na jakékoliv banalitě.

Pokud by však Apple Store v Praze vznikl, přidal by se tak deseti zemím, ve kterých se aktuálně oficální obchod nachází.

Domů
Sdílet
Diskuse