Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
30. ledna 2019 16:28
Čas čtení 0:00
Roman Kulich

Samsung vyvíjí úložiště pro telefony o kapacitě 1 terabytu

TECH SAMSUNG
Uložit Uložené

Pro fotící a točící maniaky ideální.

Máte málo místa v telefonu na fotky, videa a oblíbenou hudbu? Již brzy dostanete možnost dokonce až zdvojnásobit aktuálně největší úložiště v telefonech.

Samsung totiž ohlásil výrobu nových paměťových čipů s kapacitou 1 TB. Zdvojnásobí tedy aktuální limit, který je stanoven na 512 GB, které mohou být pro některé jedince nedostačující. Na takové úložiště se pro představu vejde 260 desetiminutových videí v rozlišení 4K.

Samsung vyvíjí úložiště pro telefony o kapacitě 1 TB. Vejde se na něj 260 4K videí
Samsung vyvíjí úložiště pro telefony o kapacitě 1 TB. Vejde se na něj 260 4K videí Zdroj: Samsung

Samsung si čipy ale nebude nechávat pouze pro svá zařízení, stejně jako doposud budou dodávány i do telefonů jiných výrobců. Limit 512 GB na jednom paměťovém čipu zatím nepřinesl žádný jiný výrobce.

Trh aktuálně nabízí zařízení, kterým se říká 1 TB ready, tedy 512GB interní úložiště s možností rozšíření o dalších 512 GB pomocí paměťové karty. Společnost tak opět boří limity a přináší na trh nové možnosti pro náročné zákazníky.

Domů
Sdílet
Diskuse