Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
15. ledna 2020 13:10
Čas čtení 2:39
Vojtěch Vanda

Politické ambice Cardi B nemusí být utopii, myšlenku podpořil prezidentský kandidát

HUDBA
Uložit Uložené

Cardi cítí, že by mohla být v politice užitečná.

Americká raperka Cardi B odhalila svým fanouškům novou ambici. V dnešní době už tak vytížená a všem na očích by nyní šla ráda do politiky. „Myslím, že chci být političkou. Opravdu miluji naši vládu, nicméně s ní ale nesouhlasím," začíná newyorkská umělkyně svou sérii tweetů, kterou chtěla vyjádřit nutnost zajímat se o to, kam Amerika politicky směřuje.

Doporučeno
Po útocích na Írán na pokyn Trumpa chce Cardi B občanství Nigérie. „Už se nemůžeme dočkat,“ reaguje nigerijská vládní úřednice Po útocích na Írán na pokyn Trumpa chce Cardi B občanství Nigérie. „Už se nemůžeme dočkat,“ reaguje nigerijská vládní úřednice 6. ledna 2020 13:28

Cardi se často veřejně ozývá a reaguje na vládní kroky, které se jí nezdají správné. Naposledy, jak jsme tě informovali v článku, nesouhlasila se způsobem, jakým se Spojené státy, respektive prezident Donald Trump, zachovaly v konfliktu s Íránem

„Je smutné, jakým způsobem tento muž vystavuje americké životy nebezpečí. Nejhloupější krok, který Trump do této chvíle udělal,"  komentovala raperka na Twitteru situaci po zabití generála Kásima Sulejmáního.

Doporučeno
Jakub Szántó: Sulejmání měl na rukou krev amerických vojáků, Írán může mít do roka jadernou zbraň Jakub Szántó: Sulejmání měl na rukou krev amerických vojáků, Írán může mít do roka jadernou zbraň 9. ledna 2020 22:36

Cardi dále naznačila, že má takové politické nejistoty dost a emigruje„Zažádám si o nigerijské občanství,“ uvedla, čehož se chytly i vysoce postavené osobnosti v nigerijské vládě. „Nemůžeme se dočkat, naše dveře jsou otevřené, sestro,“ tweetnula jedna z úřednic. 

Nyní od nápadu emigrace do Nigérie očividně ustupuje a chce se více zajímat o politické dění. A možná o něm i rozhodovat. Podle vyjádření umělkyně je hezké, že má Amerika nejnovější zbraně, chybí jí prý ale lidé, kteří by byli správnými patrioty a zanícenými Američany. V poslední době prý sledovala hodně válečných dokumentů. A na to, aby vysvětlila celou podstatu věci, se potřebuje vyjádřit na video, které vydá někdy v budoucnu. 

Přestože se může zdát, že je Cardi B v politice lehce pokřivený utopický obrázek na svět, umělkyně má zastánce i v nejvyšších patrech americké politiky. Pro její figurování v politice se vyjádřil i prezidentský kandidát Bernie Sanders, a jak uvedl TMZ, má pro to i své důvody. 

„Cardi B hluboce zajímá, co se s naší zemí dějě. Ví, jaké to je žít v největší bídě a chudobě, což se jeví jako velice přínosná zkušenost, kterou by mohla přinést s sebou do politiky,“ řekl prezidentský kandidát. 

Raperka je velkou zastánkyní Sandersovy kandidatury od doby, kdy s ním vedla rozhovor v červnu minulého roku. Proto také na svém Instagramu sdílela fotku, na které oba debatují. Co si myslíš ty, byla by Cardi B přínosným hlasem v americké politice?

Domů
Sdílet
Diskuse