Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
21. ledna 2020 15:00
Čas čtení 0:52
Vojtěch Vanda

Po brněnské zoo pobíhali vlci, kteří se podhrabali z výběhu

NEWS BRNO
Uložit Uložené

Pracovníkům zoologické zahrady se již podařilo zvířata pochytat.

Smutnou zprávu pro všechny, kteří se dnes chystali do brněnské zoo, vyvěsili na web dnes dopoledne její pracovníci. „Dne 21. ledna bude Zoo Brno uzavřena. Ráno jsme zjistili, že se čtyři vlci arktičtí dostali mimo svůj vyhrazený prostor," stojí v příspěvku. Podle iDnes se ale povedlo všechny uprchlíky" v pořádku pochytat.

Doporučeno
Pražská zoo má nový přírůstek. Přicestoval k nim tříletý hroch Tchéco Pražská zoo má nový přírůstek. Přicestoval k nim tříletý hroch Tchéco 22. listopadu 2019 10:00

Z vlčího výběhu utekli v brzkých dopoledních hodinách čtyři vlci. Podle dostupných informací, které uvedl iDnes, v zahradě žádný návštěvník nebyl. „Vlci se v jednom místě podhrabali a poničili plot. Místo úniku jsme zabezpečili, aby se celá situace neopakovala,“ uvedl v článku mluvčí Zoo Brno Michal Vaňáč.

Zoologická zahrada v Brně-Bystrci se však rozhodla nic neponechat náhodě. „Velmi rychle jsme (vlky) odvezli zpět, přesto po zbytek dne nebude zoo přístupná. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné nepříjemnosti," je napsáno v oficiálním vyjádření k dnešnímu incidentu. Proto ten, kdo chtěl dnes klidně i vlčí výběh navštívit, má bohužel smůlu.

Zahrada shodou okolností vyhlásila minulý týden na svém Instagramu vlčí víkend, ve kterém sdílela fotky například vlků arktických. Tato zvířata ze svého výběhu utekla v Brně taktéž, konkrétně před pěti lety, kdy se pracovníci snažili jedno zvíře odchytit dvě hodiny.

Domů
Sdílet
Diskuse