Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
4. června 2021 8:24
Čas čtení 0:59
Adam Smeták

Vláda Andreje Babiše po 14 hodinách ustála hlasování o nedůvěře

Vláda Andreje Babiše po 14 hodinách ustála hlasování o nedůvěře
Zdroj: ČTK/Krumphanzl Michal
NEWS
Uložit Uložené

Pád vlády se nekoná.

Vládě Andreje Babiše ve čtvrtek večer nakonec v Poslanecké sněmovně nedůvěra vyslovena nebyla. Pět opozičních stran – ODS, TOP 09, KD-ČSL, Piráti a STAN – nenašlo dostatek hlasů, tedy 101 a více poslanců ochotných hlasovat pro vyslovení nedůvěry. Klíčové bylo rozhodnutí komunistů, kteří v průběhu hlasování odešli ze sálu a Babišovu vládu tak podrželi. Díky jejich absenci se pro vyslovení nedůvěry našlo jen 89 hlasů. 

Přitom to byla právě KSČM, která již v dubnu vypověděla vládě toleranční patent a její předseda několikrát opakoval, že Babišův kabinet jeho důvěru nemá. „My jsme tu nedůvěru vyhlásili před více než měsícem naším způsobem. A my si nemyslíme, že čtyři měsíce před volbami v situaci, kdy prezident republiky deklaruje, že pověří dále Andreje Babiše, má smysl schválit nedůvěru vládě,“ komentoval stranické rozhodnutí předseda Vojtěch Filip.

Doporučeno
Zeman není schopen vykonávat funkci prezidenta, tvrdí senátní bezpečnostní výbor Zeman není schopen vykonávat funkci prezidenta, tvrdí senátní bezpečnostní výbor 2. června 2021 17:47
Domů
Sdílet
Diskuse