Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
15. července 2021 15:55
Čas čtení 1:18
Vojtěch Vanda

Valorizace důchodů 2022: Sněmovna rozhoduje, o kolik vzrostou důchody a zda budou mít vysocí činitelé KSČ nižší penze

Valorizace důchodů 2022: Sněmovna rozhoduje, o kolik vzrostou důchody a zda budou mít vysocí činitelé KSČ nižší penze
Zdroj: FOTO TASR - Martin Baumann
NEWS
Uložit Uložené

Jednání o valorizaci důchodů se dostalo do posledního čtení. Rozhoduje se, o kolik vzrostou důchody. Největší debatu vzbudil návrh lidovců, kteří by chtěli, aby se členům komunistických vlád snížila penze.

Poslanecká sněmovna projednávala novelu valorizace důchodů na příští rok, jež se dostala do posledního čtení. Největší kontroverzi vzbudil návrh Mariana Jurečky (předseda KDU-ČSL), podle nějž by lidé, kteří byli během minulého režimu exponovanými osobami, dostávat nižší penzi než nyní. Poslanci dohromady navrhli dvě desítky pozměňovacích návrhů, nejčastěji se shodují na nejméně třísetkorunovém zvýšení nad zákonnou valorizaciInformuje ČT24.

Doporučeno
Vypočítej si důchod: Stát spustil aplikaci, v níž si můžeš spočítat, jaký důchod tě čeká Vypočítej si důchod: Stát spustil aplikaci, v níž si můžeš spočítat, jaký důchod tě čeká 12. července 2021 11:19

Základní vládní návrh byl takový, aby se zvedly důchody o 300 korun měsíčně nad zákonnou valorizaci, v součtu by proto důchody vzrostly o 750 korun. Každá ze stran, kromě ANO, chce ale tento návrh upravit.

Domů
Sdílet
Diskuse