Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
8. prosince 2021 20:00
Čas čtení 0:48
Radim Šlechta

Petr Fiala podá na prezidenta kompetenční žalobu, pokud odmítne jeho vládu jmenovat

Petr Fiala podá na prezidenta kompetenční žalobu, pokud odmítne jeho vládu jmenovat
Zdroj: ČTK/ABACA/AA/ABACA
NEWS MILOŠ ZEMAN PETR FIALA
Uložit Uložené

Šéf ODS a vítězné koalice SPOLU Petr Fiala v České televizi řekl, že pokud prezident odmítne jmenovat jím navrhovanou vládu, uchýlí se k žalobě u Ústavního soudu.

Nově jmenovaný premiér České republiky Petr Fiala z vítězné koalice SPOLU nebude měnit návrhy jednotlivých ministrů ani v případě, že je prezident Miloš Zeman odmítne pověřit. Pokud by taková situace nastala, Fiala podle svých slov podá kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu. Vyjádřil se tak pro Českou televizi.

Doporučeno
Očkování by povinné být nemělo, ani pro lékaře. Divoké promořování již v zásadě probíhá, říká ředitel VFN David Feltl (Rozhovor) Očkování by povinné být nemělo, ani pro lékaře. Divoké promořování již v zásadě probíhá, říká ředitel VFN David Feltl (Rozhovor) 7. prosince 2021 7:00

Miloš Zeman se v průběhu tohoto týdne schází s jednotlivými kandidáty na ministry. Očekává se, že se po těchto schůzkách, které by měly skončit tento týden, znovu sejde s nově jmenovaným premiérem Petrem Fialou. Prezident také v minulosti uvedl, že na Fialově seznamu kandidátů má problém s jediným ministrem.

Podle spekulací se mělo jednat o Jana Lipavského z Pirátů, který by se měl ujmout rezortu zahraničí. Ten po jednání s prezidentem tuto informaci nepotvrdil s odvoláním na to, že nechce za Miloše Zemana mluvit. Prezident ale údajně měl Lipavskému během schůzky navrhnout, aby se kandidatury vzdal.

Petr Fiala se k tomuto tématu později vyjádřil tak, že na seznamu jím navrhovaných kandidátů na ministry se nic nemění. Napsal to na svůj Twitter, aby předešel spekulacím

Domů
Sdílet
Diskuse