Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
13. prosince 2021 9:01
Čas čtení 1:40
Vojtěch Vanda

Guvernér ČNB by zavedl školné 15 tisíc za semestr, vysokoškoláci prý tolik propijí za 2 měsíce. Realita je jinde

Guvernér ČNB by zavedl školné 15 tisíc za semestr, vysokoškoláci prý tolik propijí za 2 měsíce. Realita je jinde
Zdroj: ČNB
NEWS
Uložit Uložené

Podle guvernéra České národní banky Jiří Rusnoka, jenž byl hostem debaty Barometr českého průmyslu 2021, je jedním ze způsobů, jak pomoci českému průmyslu, zavedení školného na vysokých školách.

Jak pomoci českému průmyslu, jenž se musí, stejně jako průmysly ve zbytku světa, poprat s rostoucími cenami energií, nedostatkem čipů a zdrojů, jak se v Česku přistupuje k inovacím i jak k tomu může dopomoci transformace školství, diskutovali experti v rámci debaty Barometr českého průmyslu 2021, na níž vystoupil také guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Jedním ze způsobů, jak průmyslu pomoci, je dle jeho názoru zavedení školného na vysokých školách.

Doporučeno
Zaměstnanec CNN prý „trénoval“ nezletilé dívky, aby byly sexuálně submisivní. Hrozí mu doživotí Zaměstnanec CNN prý „trénoval“ nezletilé dívky, aby byly sexuálně submisivní. Hrozí mu doživotí 13. prosince 2021 6:50

Dle Rusnoka by bylo dobré, kdyby česká vlády pomohla ve strategických oblastech, ve kterých si firmy nemohou samy o sobě pomoci. Situaci by mohla napomoci výstavba nových jaderných bloků. Guvernér České národní banky v rámci debaty uvažoval, že by jich mohlo vyrůst i pět. To však prý nebude možné, pokud se v rámci Evropské unie neprosadí jádro jako čistý zdroj energie, jelikož by se k jejich stavbě nemohly využít dotace.

Domů
Sdílet
Diskuse