Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
15. prosince 2021 17:33
Čas čtení 1:06
Tereza Šnajdrová

Konec topení plynem do roku 2040, zní z Evropské komise

Konec topení plynem do roku 2040, zní z Evropské komise
Zdroj: Getty Images/Thierry Monasse
NEWS EVROPSKÁ KOMISE
Uložit Uložené

Skončit by mohly i dotace na plynové kotle.

Evropská komise ve středu odpoledne představila další sadu návrhů, pomocí které bychom mohli dosáhnout klimatické neutrality. Jedním ze zásadních kroků by mohlo být postupné opouštění od vytápění plynem a dalšími fosilními palivy, které by kompletně mohlo skončit v roce 2040. Spolu s ním by skončily i dotace na plynové kotle a nově postavené budovy by od roku 2030 nesměly produkovat žádné emise, informují Euronews.

Doporučeno
Policie sdílela fotku kolegyň s moučnými otisky rukou na pozadí. „Je to příjemný vánoční žertík,“ tvrdí, sexismus odmítá Policie sdílela fotku kolegyň s moučnými otisky rukou na pozadí. „Je to příjemný vánoční žertík,“ tvrdí, sexismus odmítá 15. prosince 2021 15:03

Evropské komise se pomocí strategie nesoucí název Zelená dohoda snaží všech 27 členských států Evropské unie přivést k tomu, aby došlo k naplnění klimatických cílů, které si v minulém roce lídři států odhlasovali. 

Domů
Sdílet
Diskuse