Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. února 2022 15:21
Čas čtení 0:56
Tereza Patočková

Zdeňka Ondráčka vyšetřuje policie. Na Facebooku obdivoval Putina a o ukrajinské armádě se vyjadřoval jako o „fašistické chátře“

Zdeňka Ondráčka vyšetřuje policie. Na Facebooku obdivoval Putina a o ukrajinské armádě se vyjadřoval jako o „fašistické chátře“
Zdroj: ČTK/ABACA/AA/ABACA
NEWS INVAZE NA UKRAJINĚ UKRAJINA VÁLKA NA UKRAJINĚ
Uložit Uložené

Exposlance KSČM a příslušníka předlistopadového pohotovostního pluku Zdeňka Ondráčka vyšetřuje policie kvůli jeho příspěvku na facebooku, ve kterém obdivuje Putina.

Bývalého poslance KSČM a příslušníka předlistopadového pohotovostního pluku začala podle informací Neovlivní.cz vyšetřovat policie kvůli jeho příspěvkům na sociálních sítích. Zdeněk Ondráček na sebe přivolal policii zejména kvůli příspěvku na Facebooku z 18. února, v němž komentoval hrotící se situaci na Ukrajině.

Obdivuji Putina za trpělivost s tou ukrajinskou fašistickou chátrou…střílet na školy, školky, nemocnice a další ryze civilní objekty mohou opravdu jen svině,” napsal bývalý poslanec.

V roce 2019 vyrazil na oslavy pátého výročí vyhlášení samozvané a nikým neuznané Doněcké lidové republiky na východě Ukrajiny. Přivítali jej tam se všemi poctami. „Byla to soukromá cesta a své soukromé cesty nemám důvod komentovat,“ hájil se tehdy poslanec. České ministerstvo zahraničí se od něj striktně distancovalo a tehdejší šéf diplomacie Tomáš Petříček řekl, že poslanec dělá zemi ostudu.

Příspěvěk Ondráček odstranil a jeho profil je od víkendu neveřejný, prohlížet jej mohou jen ti, které do něj on sám pustí.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
 • Přístup k benefitům
 • Méně reklam
 • 150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
 • Všechny možnosti předplatného Mám slevový kód
  Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
  Domů
  Sdílet
  Diskuse