Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
22. března 2022 11:23
Čas čtení 1:24
Vojtěch Vanda

VIDEO: Ukrajinská dívka zazpívala v Polsku hymnu před tisícovkami lidí. Předtím dojala svět písní z podzemního krytu

VIDEO: Ukrajinská dívka zazpívala v Polsku hymnu před tisícovkami lidí. Předtím dojala svět písní z podzemního krytu
Zdroj: TASR/AP Photo/Visar Kryeziu
ZAJÍMAVOSTI INVAZE NA UKRAJINĚ POLSKO UKRAJINA VÁLKA NA UKRAJINĚ
Uložit Uložené

Tento příběh má šťastný konec. Holčička, která dojala svět, je v pořádku v Polsku a zazpívala na velkém charitativním koncertu pro Ukrajinu.

Ukrajinská dívka Amelia Anisovych, jejíž video, v němž zpívala píseň Let It Go z animovaného filmu Ledové království (Frozen) v bombovém krytu, se stalo virálním, vystoupila na velkém charitativním koncertě v Polsku, kde se vybíraly peníze na humanitární účely. Amelia zazpívala hymnu před tisícovkami lidí. Podle webu The Independent se během večera společně s darem od televize vybralo přes 26 milionů korun.

Doporučeno
Rusové na Ukrajině již mají zásoby jídla a munice jen na tři dny, tvrdí ukrajinská armáda Rusové na Ukrajině již mají zásoby jídla a munice jen na tři dny, tvrdí ukrajinská armáda 22. března 2022 9:01

Sedmiletá Amelia se proslavila jako symbol naděje a útěchy pro všechny ukrajinské civilisty, kteří se museli skrývat před násilím ze strany ruské federace. Na videu, kde v kyjevském bombovém krytu zpívala všem, kteří se zde skrývali, bylo vidno, že i přes výrazné nebezpečí, během nějž by se mohlo něco stát nejen dospělým civilistům, ale i dětem, se i v nejtěžších situacích skrývá kapka naděje.

Domů
Sdílet
Diskuse