Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
2. dubna 2022 11:30
Čas čtení 2:14
Barbora Volfová

Stánky, hudba, slunce a dobrá nálada: takto vypadaly sobotní trhy v Praze na Kulaťáku (Reportáž)

Stánky, hudba, slunce a dobrá nálada: takto vypadaly sobotní trhy v Praze na Kulaťáku (Reportáž)
Zdroj: REFRESHER/ Barbora Volfová
GASTRO FARMÁŘSKÉ TRHY ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Navštívili jsme farmářské trhy na Kulaťáku a vyzpovídali provozovatele Štěpána Mihule. Prozradil nám, na jaké další akce se můžeš letos těšit.

Jaro už má zelenou a s ním i farmářské trhy. Ty na Kulaťáku v Dejvicích se konají každou sobotu od 8 do 14 hodin. První sezóna byla zahájena v roce 2010. V galerii můžeš omrknout část z opravdu velkého sortimentu sobotních trhů i jaká panovala nálada.

Minulý ročník byl ochuzen o prodej občerstvení z důvodu protipandemických opatření. Období, kdy se trhy nemohly konat vůbec, bylo pro prodejce velmi složité, jelikož pro některé z nich byly trhy jediným místem, kde mohli své produkty nabízet.

Trhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na KulaťákuTrhy na Kulaťáku
1 / 28
zobrazit galerii
Zdroj: REFRESHER/ Barbora Volfová

K situaci se vyjádřil majitel firmy Vejce z Vysočiny, Václav Duben. „Uzavření trhů nás velmi zasáhlo. Odbyt vajec, se kterým jsme počítali na farmářských trzích, se totálně zastavil, ale slepicím chovatel neporučí, aby přestaly zkrmovat potravu a snášet vejce. Každý den máme mnohatisícové náklady a tržba nedosahovala ani poloviny těchto výdajů.

 

Pokud by farmářské trhy nezačaly v měsíci dubnu (2021), museli bychom levně rozprodat hejna drobnochovatelům a držet pouze nutné minimum nosnic pro potřeby rodiny. Tím pádem by zázemí, které jsme vybudovali během dvou let, ztratilo smysl,“ řekl

Doporučeno
Dostala jsem nářez na tréninku se sparťankami. A pochopila jsem, proč si fotbalistky zaslouží stejné peníze jako chlapi Dostala jsem nářez na tréninku se sparťankami. A pochopila jsem, proč si fotbalistky zaslouží stejné peníze jako chlapi 24. března 2023 16:12

Letos se můžeš těšit nejen na stánky z občerstvením, farmářský sortiment, ale i na celodenní akce. Podrobnosti se dozvíš v krátkém rozhovoru se Štěpánem Mihule, provozovatelem Trhů na Kulaťáku.

Jak dlouho trhy provozujete a co považujete za největší úspěch?

Letos provozujeme již 13. sezónu. Největší úspěch je, že jsme nejen vydrželi až do teď, ale i to, že trhy pořád rozvíjíme, dokážeme najít nový sortiment a naše akce se těší stále velké oblibě návštěvníků i prodejců.

Jak jste překonali pandemické období plné restrikcí? Musí to být opravdu velký rozdíl oproti minulým ročníkům.

Vyzkoušej předplatné
za 9
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 112574 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.