Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
30. března 2022 19:15
Čas čtení 1:10
Vojtěch Vanda

Dva miliony ukrajinských dětí utekly před válkou do zahraničí, píše UNICEF

Dva miliony ukrajinských dětí utekly před válkou do zahraničí, píše UNICEF
Zdroj: FOTO TASR - Roman Hanc
NEWS INVAZE NA UKRAJINĚ RUSKO UKRAJINA VÁLKA NA UKRAJINĚ
Uložit Uložené

Polovina uprchlíků před válkou jsou děti a jejich počet dle organizace UNICEF nadále roste.

Již dva miliony ukrajinských dětí musely uprchnout z Ukrajiny kvůli konfliktu, který v zemi rozpoutala Ruská federace, uvádí ve středečním tiskovém prohlášení Dětského fondu Organizace spojených národů (UNICEF.) Počty vysídlených dětí nadále rostou. Více než polovina z nich se momentálně nachází v Polsku, další milion je rozdělen mezi Slovensko, Moldavsko, Rumunsko, Maďarsko a Českou republiku.

Doporučeno
Během měsíce války na Ukrajině byla vysídlena polovina tamních dětí, uvedl UNICEF Během měsíce války na Ukrajině byla vysídlena polovina tamních dětí, uvedl UNICEF 24. března 2022 19:26

Podle výkonné ředitelky fondu Catherine Russell počty dětských uprchlíků nadále stoupají. „Vzhledem k tomu, že počty dětí prchajících ze svých domovů neustále stoupají, musíme mít na paměti, že každé z nich potřebuje ochranu, vzdělání, bezpečí a podporu,“ uvedla.

Domů
Sdílet
Diskuse