Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
29. dubna 2022 12:10
Čas čtení 0:33
Barbora Volfová

Takto vypadají ukrajinská města po napadení Ruskem. Projekt 360° WAR IN UA je ukazuje na panoramatických snímcích

Takto vypadají ukrajinská města po napadení Ruskem. Projekt 360° WAR IN UA je ukazuje na panoramatických snímcích
Zdroj: 360war.in.ua/ Dmytro Malyshev/ volně k užití
NEWS VÁLKA NA UKRAJINĚ ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Projekt ukazuje ukrajinská města během rusko-ukrajinského konfliktu.

Projekt 360° WAR IN UA ti umožní nahlédnout do ukrajinských měst po napadení Ruskem. Na mapě, kterou najdeš zde, si můžeš vybrat konkrétní oblast, která tě zajímá. Například kudy vedla cesta ruské armády, jak vypadají města po osvobození z okupace, jaké následky na nich zanechaly dělostřelecké palby či letecké útoky. Dříve malebné uličky jsou nyní plné zbořených domovů, škol, spálených strojů, technik, rozstřílených aut apod.

Web nabízí také podrobnější informace ke konkrétním místům. Například o bitvě o mezinárodní letiště Hostomel, evakuaci obyvatel z města Irpin v oblasti Kyjiva, který se stal terčem dělostřelecké palby nebo o masakru v Buči. Autor panoramatických snímků je fotograf Dmytro Malyshev.

Konflikt na Ukrajině začal již v roce 2014 ruskou okupací Krymu a částí Doněcké a Luhanské oblasti. 24. února 2022 zahájila ruská vojska ofenzivu v plném rozsahu. Více než 10 milionů Ukrajinců muselo opustit své domovy. 
Domů
Sdílet
Diskuse