Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
27. května 2022 10:26
Čas čtení 0:58
Tereza Patočková

Žena, jež napsala esej „Jak zabít svého manžela“, byla obviněná z vraždy svého manžela

ZAJÍMAVOSTI SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ (USA) ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Obviněná žena uvedla, že si střelnou zbraň, která byla použita k vraždě, koupila za účelem výzkumu pro novou knihu.

Ve středu v americkém Portlandu uznala porota vinnou z vraždy druhého stupně ženu Nancy Crampton-Brophy, jež měla v roce 2018 zastřelit svého manžela. Případ se dočkal velké mediální pozornosti především proto, že obviněná Crampton-Brophy napsala před lety esej s názvem „Jak zabít svého manžela“. Informoval o tom server CNN.

Obviněná žena neprojevila při čtení rozsudku žádné viditelné emoce. Prokurátoři ve státě Oregon uvedli, že se pár potýkal s dluhy a že romány spisovatelky, které vydávala, nevydělávaly dostatečně. Smrt manžela však mohla vynést více než 1 milion dolarů v životních pojistkách a dalších aktivech. Crampton-Brophy navíc byla jedinou osobou, která měla motiv Daniela Brophyho zabít. 

policie
Zdroj: Multnomah County Sheriff

Vyšetřovatelé navíc na místě našli dvě 9mm nábojnice a později u Crampton-Brophy nalezli také speciální montážní sadu na „ghost gun“, což jsou neregistrované a nevysledovatelné střelné zbraně.

Dle vrchního náměstka a okresního prokurátora Shawna Overstreeta nebyl motiv pouze finanční. Uvedl, že za rozhodnutím zabíjet stála také touha po určitém standardu a životním stylu, který manžel nemohl Nancy poskytnout. 

Doporučeno
Rapová válka Drake vs. Kendrick Lamar skončila, přinesla nevídanou hru slov, skryté dítě i krev. Kdo je vítězem? Rapová válka Drake vs. Kendrick Lamar skončila, přinesla nevídanou hru slov, skryté dítě i krev. Kdo je vítězem? 15. května 2024 13:00

Jednasedmdesátiletá Nancy toto tvrzení odmítla s tím, že na tom byla finančně lépe, když byl její manžel naživu. Vypověděla také, že si nemohla vzpomenout na všechny detaily z rána, kdy byl její manžel zabit, a že důkaz, kdy byl její minivan spatřen poblíž místa činu, byl pouhá náhoda. K tomu, proč si koupila zbraň a montážní sadu pro „ghost guns“, uvedla, že to byla součást výzkumu pro novou knihu.

Ženě hrozí po vynesení rozsudku, který je stanoven na 13. června, minimálně 25 let vězení.

Domů
Sdílet
Diskuse