Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
30. května 2022 16:14
Čas čtení 1:00
Radim Šlechta

Nejdelší most s proskleným dnem na světě. Bach Long ve Vietnamu tě dostane 95 metrů nad zem

NEWS CESTOVÁNÍ ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Atrakce pro nebojácné turisty. Vietnamský Bach Long je nejdelším proskleným mostem na světě.

Skleněný most, který se otevřel veřejnosti v dubnu ve Vietnamu, se stal nejdelším mostem svého druhu na světě. Turistická atrakce v provincii Son La na severozápadě země překonala v Guinnessově knize rekordů dosavadní rekord proskleného mostu v čínské provincii Kuang-tung. Informoval o tom server CNN.

Ve výšce přibližně 149 metrů nad zemí se mohou procházet návštěvníci proskleného mostu ve vietnamské provincii Son La. Celkem 632 metrů dlouhý most nabízí nejdelší procházku s výhledem do hloubky pod sebou. Překonal tak rekord v podobě 526 metrů dlouhého proskleného mostu v Číně. Most z tvrzeného skla dokáže najednou unést až 450 lidí. 

Bach long
Zdroj: Ministerstvo kultury, sportu a turismu ve Vietnamu

Bach Long, most pro pěší, je umístěn na jedné straně populárního horského resortu a turisté se cestou do něj mohou kochat výhledem na hory. Jeho otevření zároveň představuje snahu Vietnamu zvýšit turistický ruch. Kolaborace mezi představiteli Vietnamu a francouzskou stavební společností by mohla představovat způsob, jak turisty dostat zpět do země. Během koronavirové pandemie byl totiž Vietnam cestovatelům uzavřen a turismus v zemi se od té doby snížil.

Anketa:
Odvážil/a by ses projít po tomto mostě?
Ano
Ne
Ano
75 %
Ne
25 %

Rekord, co se mostu týče, nese i Česká republika. Visutý most Sky Bridge 721 byl otevřen v obci Dolní Morava v polovině května. Svým návštěvníkům nabízí 721 metrů dlouhou procházku ve výšce až 95 metrů nad zemí. Svou délkou sebral český visutý most pro pěší prvenství portugalskému 516 Arouca.Mohlo by tě zajímat:
10 nejlepších filmů Dwayna Johnsona
– V naší filmové databázi najdeš spoustu tipů na rúzne dobrodružné a jiné filmy z celého světa. Objevuj, hodnoť, recenzuj své oblíbené filmy.
10 nejlepších filmů Toma Cruise

Domů
Sdílet
Diskuse