Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
4. července 2022 10:07
Čas čtení 0:51
Radim Šlechta

Nedělní sesuv ledovce v Alpách má i jednu oběť z Česka

Nedělní sesuv ledovce v Alpách má i jednu oběť z Česka
Zdroj: Pexels/Ekaterina Polovtsa
NEWS ZPRÁVY Z DOMOVA ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Záchranáři pokračují v pátrání po pohřešovaných osobách.

Po sesuvu ledovce v italských Alpách se pohřešuje dvacet osob, což podle italského serveru Il Messaggero představuje dvacet potenciálních obětí. Mezi nimi by měla být dle dostupných informací také jedna oběť z Česka. Potvrzených zemřelých je v současnosti šest, čtyři z nich se podařilo identifikovat, tři jsou Italové. Nedělní sesuv ledovce podle serveru představuje nejtěžší přírodní katastrofu v historii Alp.

Hned po pondělním úsvitu započali záchranáři pokračování v pátrání po lidech uvězněných pod nánosem hornin. Naděje, že by přežili, podle nich není. Jediné, co by mohlo počet potenciálních obětí snížit, je podle nich chyba v počítání pohřešovaných turistů. 

Do Canazei stihly přijít již dvě skupiny příbuzných obětí a pohřešovaných. Jejich počet se od neděle zvýšil o čtyři další. Mezi nimi jsou Italové, Češi, Rumuni i Němci. Všechny oběti se momentálně nachází v Palaghiacciu v Canazei, kde budou příbuzní jejich těla identifikovat. Potvrzeno bylo zatím šest obětí, tři Italové a jedna oběť z Česka. Jednu další ženu a muže se zatím nepodařilo identifikovat.

Doporučeno
Řidič na Českokrumlovsku slepě důvěřoval navigaci, skončil na sjezdovce. Škoda jde do milionů korun Řidič na Českokrumlovsku slepě důvěřoval navigaci, skončil na sjezdovce. Škoda jde do milionů korun 7. února 2024 17:36

Masa ledu a kamení se v neděli po úbočí hory řítila rychlostí okolo 300 km/h. Lidé na cestě z Pian dei Fiacconi do Punta Penia, kteří jí přišli do cesty ve snaze vystoupat na Marmoladu, neměli šanci uniknout. Podle horské služby mohly sesuv ledovce způsobit vlny veder, které se ke konci června Itálií prohnaly.

Domů
Sdílet
Diskuse