Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
14. července 2022 8:51
Čas čtení 0:53
Radim Šlechta

Metallica sklízí další úspěch. Master of Puppets se po letech dostal do prestižního žebříčku

Metallica sklízí další úspěch. Master of Puppets se po letech dostal do prestižního žebříčku
Zdroj: TASR/AP/The Canadian Press/Mark Blinch
NEWS HUDBA STRANGER THINGS ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

K popularitě skladbě pomohla poslední série Stranger Things.

Poté, co se ve strhujícím finále čtvrté řady Stranger Things objevila skladba Master of Puppets od skupiny Metallica, sklízí nebývalý úspěch. Poprvé po šestatřiceti letech se dostala do prestižního žebříčku Billboard Hot 100, kde je v současnosti na 40. místě. Naposledy se v něm objevila krátce po svém vydání, kdy se stala nejúspěšnější skladbou, informuje o tom Pitchfork.

Scéna, která se stala jedním z největších symbolů čtvrté řady seriálu Stranger Things. Eddie Munson (v podání Josepha Quinna) se na střeše snaží přilákat pozornost démonických netopýrů pomocí největšího metalového koncertu v dějinách lidstva. Jako zbraň v boji se záporákem Vecnou se rozhodl využít skladby Master of Puppets, kterou skupina Metallica vydala na stejnojmenném albu v roce 1986. Tehdy se také odehrává děj seriálu.

Samotní členové skupiny si zařazení Master of Puppets do seriálu pochvalovali. „Je neuvěřitelná čest být součástí Eddieho cesty a dělat společnost všem ostatním úžasným umělcům, kteří v seriálu vystupují,“ napsala kapela na Instagram. Kytarové sólo, které Eddie ve světě Upside Down hraje, přitom nahrál syn baskytaristy skupiny Metallica Tye Trujillo.

Doporučeno
Celý den jsem na festivalu na všechno říkala „ano“. Oslovila jsem muže cheesy balicí hláškou a dala si rave do ranních hodin Celý den jsem na festivalu na všechno říkala „ano“. Oslovila jsem muže cheesy balicí hláškou a dala si rave do ranních hodin 19. června 2024 13:00

Master of Puppets se od té doby stala znovu velmi úspěšnou skladbou a v současnosti je na 40. místě žebříčku nejpopulárnějších písní světa Billboard Hot 100. Kromě této skladby se do žebříčku dostala i průvodní písnička nových Stranger Things Running Up That Hill od Kate Bush, která je v současnosti na 4. místě.

Domů
Sdílet
Diskuse