Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
30. září 2023 v 17:00
Čas čtení 3:28
Tereza Patočková

Jak se z transfobní Emmy Roberts stala celosvětová hvězda? Narodila se tak

Jak se z transfobní Emmy Roberts stala celosvětová hvězda? Narodila se tak
Zdroj: AFF-USA/Shutterstock
FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

Emma Roberts má za sebou týden, kdy se na internetu řeší její transfobní kauza a s ní začínají vyplouvat další signály, které podle mnohých značí, že je herečka „rozmazleným spratkem“. Jak se Emma dostala až sem a co stojí za jejím dřívějším úspěchem?

V posledním týdnu koluje internetem i sociálními sítěmi transfobní kauza slavné hollywoodské herečky Emmy Roberts. Ta vypukla ve stejný den, kdy měl premiéru teaser nejnovější řady American Horror Story, ve které také hraje. 


Dle Emminy kolegyně a trans herečky Angelicy Ross měla Roberts během krátké roztržky na place seriálu AHS poznámku o tom, že Angelica není žena. Lidé okamžitě začali spekulovat nad tím, kde v sobě Emma bere tu drzost a jak je možné, že jí tak chybí sebereflexe. 

Doporučeno
Emma Roberts prý měla na natáčení American Horror Story transfobní poznámky Emma Roberts prý měla na natáčení American Horror Story transfobní poznámky 22. září 2023 v 11:40

Prominentní „nepo baby“

Emma Rose Roberts se narodila 10. února 1991 v New Yorku, její životní příběh je plný hollywoodského lesku a pozornosti. Narodila se do rodiny, která má v zábavním průmyslu hluboké kořeny. Její otec Eric Roberts a teta Julia Roberts byli již v době jejího narození uznávanými herci. Diváci po celém světě už v té době znali Juliin nejznámější film Pretty Woman nazpaměť. Tohle všechno samozřejmě ovlivnilo kariéru Emmy.

Rodina v dětství Emmu podporovala, aby objevovala svou kreativitu a vyjadřovala se prostřednictvím herectví, které se stalo její vášní již v útlém věku. Její zázemí bylo naprosto zásadní a herečka se tak řadí mezi nejprominentnější nepo babies, což jsou děti, které se narodí se zlatou lžičkou v puse a jejich úspěch je v podstatě zaručen zázemím a startovní pozicí. Ať už jde o děti zpěváků, herců, či významných podnikatelů.  


Emma začala svou hereckou kariéru malými rolemi ve filmech a televizních pořadech.

Do popředí ji dostala až role Addie Singer v populárním seriálu Neslavná, která ji katapultovala do centra pozornosti. Její role teenagerky, která se potýká s problémy dospívání, našla ohlas u mladých diváků a sklidila také uznání kritiky. Tento první úspěch předznamenal její slibnou budoucnost.


Emma však trvá na tom, že i ona zažila mnoho zklamání z odmítnutí. Nejvíce se jí prý vrylo pod kůži její odmítnutí pro roli Wendy ve filmu Petr Pan, když jí bylo 12 let. „V tak mladém věku jsem pocítila tolik odmítnutí, že jsem si vytvořila hroší kůži,“ říká v rozhovoru pro Tatler. „Kdybych začala hrát ve dvaceti, odmítnutí by bylo mnohem hlubší. Když je vám dvanáct, je v celém procesu stále cítit kouzelný úžas, zatímco když se vám později nedaří, myslíte si, že je to hluboký odraz vaší osoby,“ dodala. 

Doporučeno
American Horror Story: Tvůrce se chtěl zabít z řečí o lásce, napsal proto kultovní seriál o análním sexu a masových vraždách American Horror Story: Tvůrce se chtěl zabít z řečí o lásce, napsal proto kultovní seriál o análním sexu a masových vraždách 20. září 2023 v 15:00

Emma Roberts následně plynule přešla na velké plátno a zahrála si v různých filmových žánrech. Svou všestrannost předvedla ve filmech jako Nancy Drew z roku 2007 či Hotel pro psy z roku 2009. Průlom následně přišel, když si zahrála hlavní roli v nezávislém dramatu It's Kind of a Funny Story z roku 2010 a vysloužila si pochvalu za svou emocionální hloubku i herecký rozsah.


Nikdo nepochyboval o tom, že se Emmině kariéře bude od této chvíle dařit. Role Madison Montgomery v antologickém seriálu American Horror Story potom už jen dále upevnila její status. Její výkony v několika sériích seriálu jí přinesly silnou fanouškovskou základnu.

Čti na další straně
Článek pokračuje na další straně
Strana 1 z 2
Domů
Sdílet
Diskuse